Getty Images

Agent piłkarski m.in. Paula Pogby, Carmine “Mino” Raiola, w minioną środę został zawieszony przez Włoską Federacją Piłkarską (FIGC) w obowiązkach na trzy miesiące. Dwa dni później FIFA rozszerzyła karę na skalę światową.

Informacja ta może mieć istotny wpływ na potencjalne ruchy transferowe piłkarzy, których reprezentuje słynny włoski agent, a wśród nich jest m.in. pomocnik Manchesteru United, Paul Pogba, o którym w mediach głośno mówi się, że może latem zmienić Anglię na Hiszpanię, przenosząc się do Realu Madryt. Raiola został niedawno także reprezentantem obrońcy Ajaksu Amsterdam, Matthijsa de Ligta.

Raiola został w minioną środę zawieszony przez FIGC, przy czym włoska federacja nie przedstawiła konkretnego uzasadnienia. 51-latek zapewnił od razu, że interesy związane z piłkarzami, których reprezentuje nie są zagrożone, bowiem zawieszenie dotyczyło jedynie terytorium Włoch. Jednak problem pojawił się w piątek, kiedy to FIFA ogłosiła, że kara ta została rozszerzona na skalę światową. Również nie podając przy tym konkretnego uzasadnienia, a jedynie wydając krótkie oświadczenie w tej sprawie:

– Prezes Komisji Dyscyplinarnej FIFA zdecydował dziś rozszerzyć sankcje wprowadzone przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC) i nałożone na agentów piłkarskich Carmine i Vicenzo Raiolę na skalę światową. Carmine Raiola zostaje zawieszony w obowiązkach na trzy miesiące, zaś Vicenzo Raiola na dwa miesiące. Decyzja Komisji Dyscyplinarnej FIFA wchodzi w życie w trybie natychmiastowym.

Raiola odniósł się do otrzymanej kary za pośrednictwem stanowiska wygłoszonego na swoim koncie na Twitterze, zarzucając władzom piłkarskim, że „kara ta została nałożona w wyniku politycznych pobudek, bez odpowiedniego uwzględnienia przepisów prawa”, a samo „zawieszenie zostało oparte o fałszywe podstawy i kłamstwa”.

Kara ta może znacznie pokrzyżować szyki zawodnikom, których reprezentuje włoski agent, a którzy planują latem zmienić otoczenie.

Przeczytaj także:  Toni Kroos: gdyby nie zwolnienie Moyesa, przeszedłbym do Man Utd

Dyskusja