ManUtd.pl ocenia: zasłużony koniec

własne Błażej Duda

Manchester United doznał wymownej porażki 0:2 z 18. w tabeli Cardiff City i zakończył sezon ligowy na szóstej pozycji. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Wyłapał prosty strzał Zohore i sparował bombę Murphy’ego; po przerwie bezrobotny. Standardowo nie zrobił wiele, by utrudnić życie wykonawcy jedenastki. Ocena: 5

Diogo Dalot – Nie było z niego wiele pożytku w ofensywie, choć jedyne celne dośrodkowanie do Greenwooda było pierwszej klasy. Wykonał trzy odbiory, ale czwarta, nieudana próba zakończyła się rzutem karnym. Dyskusyjnym, choć nie przypadkowym, bo Cardiff kilka razy w pierwszej połowie w podobny sposób atakowało jego sektorem. Ocena: 3

Chris Smalling – Zrobił swoje, wykonał w sumie dziesięć interwencji i nie miał udziału przy żadnej bramce. Dostarczał rozrywki przy wyprowadzaniu piłki. Ocena: 5

Phil Jones – Ofiarnie zablokował strzał w końcówce pierwszej połowy, jednak w 19. minucie zgubił rywala w strefie środkowej, co pozwoliło oddać strzał Zohore. Podsumował swój sezon opuszczając boisko z kontuzją. Ocena: 4

Ashley Young – Dobrym podaniem uruchomił Rashforda w 38. minucie, a w 55. wrzucił mu na główkę z narożnika. I tyle, jeśli chodzi o pozytywy. Większość kornerów wykonywał w sposób dramatyczny, fatalnie dogrywał w 29. minucie. Ocena: 3

Scott McTominay – Do przerwy schowany gdzieś na drugim planie, rzadko angażował się w pressing. Na drugą połowę przesunięty do obrony, co przyniosło bramkę dla Cardiff po koszmarnym ustawieniu Szkota. Należy mu oddać, że po tym błędzie walczył z większym zaangażowaniem i w trzech akcjach zatrzymywał ataki gości. Ocena: 3

Paul Pogba – Nie przestaje przyprawiać o ból głowy. On sam zdawał się sfrustrowany boiskową niemocą i postanowił wyładować się na grającym na czas Murphym, za co zarobił żółtą kartkę. Zaliczył tylko jedno podanie kluczowe (17′), mimo wielu podejmowanych prób, w tym tak nieprzemyślanych jak piętka w 37. minucie. Ocena: 3

Andreas Pereira – Niezłe początkowe trzydzieści minut, w ciągu których dwa razy próbował pokonać Etheridge’a i świetnie podawał do Greenwooda oraz Lingarda. Zdecydowanie słabsza druga połowa. Ocena: 4

Jesse Lingard – Zaliczył 81 kontaktów z piłką a i tak udało mu się rozegrać kolejny mecz „na alibi”. Dwie dobre akcje z 25. minuty i faul taktyczny z 70. to wszystko, co zaprezentował. Ocena: 3

Marcus Rashford – Podobnie jak Pogba raził niedokładnością w końcowej fazie akcji, ale mimo to wypracował najwięcej okazji dla partnerów. Wystawił piłkę Greenwoodowi w 38. minucie i dośrodkował do niego po ładnym zwodzie w 73., poklepał z Pogbą w 70. i był blisko nabicia bramki samobójczej w 80. minucie. Ocena: 5

Mason Greenwood – Przyciągał nie tylko uwagę kibiców, ale i piłkę. Doszedł aż do siedmiu sytuacji strzeleckich, czterokrotnie uderzał celnie na bramkę i dwa razy zmuszał Etheridge’a do większego wysiłku. Doskonały wynik jak na debiutanta i tym bardziej szkoda, że jego wykończenie było tak niedokładne. Dołożył trzy udane dryblingi i trzy odbiory. Ocena: 6

Rezerwowi:

Anthony Martial – Kilka niezbyt udanych klepek, jedna bomba zza szesnastki i dwa zablokowane strzały. Nic co dramatycznie podniosłoby jakość w ofensywie gospodarzy. Ocena: 4