Sky Sports

Youri Tielemans w styczniu został wypożyczony do Leicester City z AS Monaco. Paul Merson uważa, że ekipa “Lisów” będzie miał problem z zatrzymaniem pomocnika. Ekspert Sky Sports twierdzi, że młodym piłkarzem powinny zainteresować się kluby z czołówki Premier League w tym Manchester United.

W styczniu AS Monaco wypożyczył do Leicester City Youri’ego Tielemansa. 21-latek przez ten czas wystąpił w 12 meczach i strzelił 3 gole. Francuski klub wycenił pomocnika na 40 mln funtów.

Paul Merson uważa, że “The Foxes” są zadowoleni z Belga i chętnie zaoferowaliby mu stały kontrakt. Ekspert Sky Sports twierdzi jednak, że Tielemans bez problemów poradziłby sobie w Arsenalu czy w Manchesterze United.

– Myślę, że większe kluby będą chciały podpisać umowę z Tielemansem. Uważam, że jest on wyjątkowy. Naprawdę uważam, że ten dzieciak jest topowym piłkarzem – powiedział Merson.

– W ostatnich tygodniach pracował z Brendanem Rodgersem. Leicester pewnie namawia go do podpisania nowego kontraktu. Wydaje mi się, że Tielemans może grać w klubach z czołowej czwórki lub nawet szóstki Premier League. Jeśli byłbym w zarządzie Arsenalu lub Manchesteru United, przyglądałbym mu się codziennie. Nawet Manchester City powinien zwrócić na niego uwagę. Myślę, że jest on naprawdę dobry. Jest też młody. Ile on ma lat? 21? 21, wow, wow – zachwycał się ekspert Sky Sports.

Dyskusja