Getty Images

Jeszcze przed zakończeniem sezonu Juan Mata opublikował na swoim blogu bardzo krótki wpis. Złożony tylko z siedmiu słów. Dwóch zdań, które trafnie podsumowują poczynania Manchesteru United w ostatnim czasie.

Bez żadnych wątpliwości był to bardzo słaby sezon w wykonaniu Manchesteru United. Po grudniowej zmianie trenera pojawił się promyk nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone. Szybko zostało to zweryfikowane. Gra “Czerwonych Diabłów” pozostawiała wiele do życzenia, a niejednokrotnie lepsze okazywały się zespoły, które teoretycznie powinny być łatwe do pokonania.

Juan Mata wspomniał kiedyś, że pisanie na blogu wciąż jest dla niego wyzwaniem. Łatwiej jest napisać kilka słów po zwycięstwie niż po porażce. Jednak nawet po przegranym meczu Hiszpan uważa, że ma obowiązek napisać kilka zdań i podziękować kibicom.

Po zremisowanym meczu z Huddersfield (1:1) na blogu Maty pojawiły się tylko dwa zdania skierowane do kibiców: “Zasługujecie na więcej. Nie trzeba więcej słów.”

juanmata8.com

Manchester United zajął 6 miejsce w Premier League i w przyszłym sezonie nie zagra w Lidze Mistrzów. Klub z Old Trafford nie może być jeszcze pewny bezpośredniego udziału w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Jeśli Watford wygra FA Cup, drużyna Ole Gunnar Solskjaera będzie musiała przejść przez trzy rundy kwalifikacyjne.

Dyskusja