Getty Images

Były napastnik m.in. Tottenhamu i Manchesteru United, Dymitar Berbatow, przyznał że pomimo przeciętnych wyników “Czerwonych Diabłów” i lepszej dyspozycji “Kogutów” w ostatnich latach, gdyby dziś przyszło podejmować mu decyzję o zmianie Londynu na Manchester, to wciąż zdecydowałby się na transfer na Old Trafford.

– To wciąż jest Manchester United. To wciąż jest ten herb, historia, wspaniali piłkarze z przeszłości, Old Trafford i cała ta przeciągająca do tego klubu siła – mówił Berbatow.

– W porządku można by przysiąść i pomyśleć: “Chwilę, Spurs gra w Lidze Mistrzów, ma nowy stadion, świetne zaplecze treningowe, lepszych piłkarzy”, ale na koniec i tak znów wybrałbym United.

– United sobie poradzą. Może nie są teraz na najlepszej drodze, ale czy moim zdaniem będą wygrywać trofea w ciągu następnych pięciu lat? Tak. Dlatego też podpisałem kontrakt z tym klubem i dlatego też posłuchałbym swojej intuicji nawet dzisiaj – dodał.

Berbatow przyznał także, że w przyszłości obecny menedżer Tottenhamu, Mauricio Pochettino, mógłby zostać szkoleniowcem Manchesteru United.

– Czasami musisz wyjść ze swojej strefy komfortu, nawet jeżeli obawiasz się konsekwencji takiego ruchu. Potrzebujesz tego dokonać, aby sprawdzić samego siebie. Według mnie Pochettino mógłby zostać menedżerem United – dodał.

Dyskusja