Nick Potts/PA Wire

Frans Hoek, w wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu dziennikowi “Marca”, wypowiedział się o kilku bramkarzach, w tym o Davidzie de Gei. Według Holendra piłkarz Manchesteru United mógłby grać na wysokim poziomie w innych klubach.

David de Gea, tak jak reszta zespołu, nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Kilka pomyłek popełnionych przez hiszpańskiego bramkarza, znacząco przyczyniły się do porażek odnoszonych przez “Czerwone Diabły”.

Frans Hoek trenował bramkarzy Manchesteru United, kiedy menedżerem klubu był Louis van Gaal. W trakcie pobytu na Old Trafford Holender bardzo dobrze zapoznał się z możliwościami De Gei.

– Pracowałem z nim przez dwa lata w Manchesterze United i muszę powiedzieć, że prezentuje się imponująco. Nie jest łatwo grać trzy mecze tygodniowo i sprostać temu zadaniu. Dodatkowo w Anglii każdy może wygrać z każdym. Pomyłki przy jego wyborach nie są dla niego czymś normalnym. De Gea może grać w Barcelonie, Manchesterze City i innych klubach, ponieważ ma wiele wartościowych umiejętności.

“Marca” zapytała też byłego współpracownika Louisa van Gaala o najwszechstronniejszego bramkarza na obecną chwilę. Hoek nie wspomniał Hiszpana, ale wypowiedział kilka innych nazwisk m.in. z angielskiej ligi.

– Podoba mi się postawa Alissona i w ataku, i w obronie. Ederson z Manchesteru City potrafi bardzo dobrze grać nogami. Neuer jest świetnym bramkarzem, ale jego problemem są kontuzje – powiedział Holender.

Przeczytaj także:  Jaap Stam: Bruno Fernandes gra podobnie do Paula Scholesa

Dyskusja