Getty Images

Jak podaje stacja Sky Sports Darren Fletcher przewodzi w stawce osób, które rozważane są przez Manchester United w kwestii zatrudnienia na nowo tworzone stanowisko w klubie z Old Trafford w postaci dyrektora technicznego. 

35-letni były pomocnik klubu z Old Trafford w ostatnim czasie miał odbyć serię rozmów z władzami “Czerwonych Diabłów” dotyczących właśnie objęcia w klubie stanowiska, które Manchester United od kilku miesięcy stara się powołać w swoich strukturach.

“Czerwone Diabły” ukończyły obecny sezon na 6. pozycji, zaliczając kolejny w ostatnich latach rozczarowujący sezon. Zarząd klubu szuka więc kogoś kto byłby swego rodzaju łącznikiem pomiędzy menedżerem drużyny, Ole Gunnarem Solskjaerem, a władzami.

Przy czym Sky Sports zaznacza, że dyrektor techniczny w Manchesterze United raczej nie będzie autonomiczny i wcale nie będzie pełnił wiodącej roli przy transferach zawodników i ogólnie rekrutacji do klubu. Ma po prostu wspomóc w tym zakresie menedżera oraz władze drużyny.

Sky Sports podaje, że oprócz Darrena Fletchera mocno rozważano także kandydaturę innego byłego zawodnika “Czerwonych Diabłów”, Rio Ferdinanda, jak również obecnego szefa rekrutacji RB Lipsk, a wcześniej Tottenhamu, Paula Mitchella. Ten ostatni otrzymał jednak od niemieckiego zespołu propozycję awansu i znacznej podwyżki, co prawdopodobnie skłoni go do pozostania w Niemczech.

Fletcher w kończącym się sezonie reprezentował barwy Stoke City, ale prawdopodobnie rozstanie się z “The Potters” wraz z końcem czerwca br., ponieważ wówczas wygasa jego umowa z klubem. Szkot jest wychowankiem “Czerwonych Diabłów”, dla których rozegrał ponad 300 występów pod wodzą sir Aleksa Fergusona i Davida Moyesa, zanim odszedł do West Bromwich Albion, gdy klub objął Louis van Gaal.

35-latek ma także na koncie 80 występów i 5 bramek w reprezentacji Szkocji. Co ciekawe, pomimo sugestii, że może niebawem objąć “niepiłkarską” funkcję w Manchesterze United, Szkot nie zgłosił do tej pory żadnego zamiaru zakończenia kariery czy to klubowej, czy też reprezentacyjnej.

Dyskusja