Getty Images

Jak podje brytyjski The Telegraph Manchester United, Tottenham, RB Lipsk oraz Paris Saint-Germain to drużyny, które wyrażają największe zainteresowanie zawodnikiem Fulham, Ryanem Sessegnonem.

Ekipa Fulham zaledwie po roku od awansu do Premier League musiała się po obecnej kampanii pożegnać z angielską ekstraklasą zajmując dopiero 19. miejsce w lidze. W związku z tym spekuluje się, że niektórzy zawodnicy londyńskiej drużyny latem ją opuszczą, ponieważ nie interesuje ich perspektywa gry w Championship.

Wśród tych zawodników ma być Ryan Sessegnon, którego kontrakt z Fulham wygasa po zakończeniu następnego sezonu. W związku z tym, aby zarobić coś na sprzedaży 18-latka, władze klubu z Londynu będą musiały zdecydować się na taki ruch już w najbliższe lato.

Sessegnon może grać zarówno na lewym boku obrony, jak i po tej samej stronie boiska jako skrzydłowy. W poprzedniej kampanii mając zaledwie 17 lat był jednym z najlepszych zawodników nie tylko Fulham, ale całej Championship.

W obecnym sezonie nie był ulubieńcem Claudio Ranieriego, ale po zwolnieniu Włocha odzyskał miejsce w składzie i kampanię zakończył z 2 bramkami i 6 asystami. Zdaniem The Telegraph potencjalny kupiec musiałby wyłożyć za 18-latka ok. 30 milionów funtów.

Inne media sugerują, że zawodnik Fulham najbardziej preferowałby przenosiny do Tottenhamu, które też nie wiązałyby się z koniecznością przeprowadzki do innego kraju czy miasta.

Dyskusja