Getty Images

Dziennikarze stacji BBC, David Ornstein oraz Simone Stone, w ostatnich dniach przekazali kilka ciekawostek na temat potencjalnych ruchów kadrowych w Manchesterze United, zarówno dotyczących tych boiskowych, jak i pozaboiskowych.

– Jeden z ich priorytetów to środkowy obrońca, a konkretnie Kalidou Koulibaly z Napoli. Powiedziano mi, że uwielbiają go, ale jedynym problemem pozostaje to, że jest niesamowicie drogi. Napoli nie musi sprzedawać, a w kontrakcie piłkarza w 2021 roku pojawi się klauzula wykupu na kwotę 150 milionów euro. Poza tym zostało mu jeszcze kilka lat do końca umowy – mówił Ornstein.

– W innym wypadku będą szukać albo jakiegoś młodszego talentu, który rozwinie się na tej pozycji i wyrobi sobie własną markę albo też kogoś sprawdzonego.

– Poszukują także wzmocnień na prawej obronie i tam Aaron Wan-Bissaka budzi bardzo duże zainteresowanie Manchesteru United, ale także Manchesteru City. Przy czym klub z Old Trafford jest także zainteresowany dalszym rozwijaniem na tej pozycji talentu Diogo Dalota i młodego Ethana Lairda.

Jadon Sancho wciąż znajduje się w czołówce celów transferowych Manchesteru United i wybór tego klubu byłby jego preferowaną opcją, gdyby zdecydował się wrócić do Premier League podczas letniego okna transferowego.

– Powiedziano mi kilka miesięcy temu, że taki będzie narzucony scenariusz, ale trudno rezygnuje się z gry w Lidze Mistrzów i też niechętnie dołącza się do niestabilnego na ten moment klubu. W tym wypadku szanse na transfer oceniam 50/50, tym bardziej, że zawodnikiem tym interesują się także PSG, Juventus, Real Madryt i Barcelona. Suma odstępnego przy ewentualnym zakupie tego piłkarza w nadchodzące lato przekroczyłaby 100 miilionów funtów – dodał.

BBC podało także, że na radarze Manchesteru United znajduje się pomocnik Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot, jak również potwierdziło, że „Czerwone Diabły” są zainteresowane pozyskaniem skrzydłowego Swansea City, Daniela Jamesa, ale jeszcze żadne porozumienie w tej sprawie nie zostało zawarte, co kilka dni temu sugerowała stacja Sky  Sports.

Przeczytaj także:  Konferencja prasowa Solskjaera po meczu z Watfordem: żądam więcej od każdego z moich piłkarzy

Z kolei inny dziennikarz BBC, Simone Stone, potwierdził że Manchester United prowadzi rozmowy z byłym „Czerwonym Diabłem”, Darrenem Fletcherem, ale miała nie paść jeszcze żadna oferta. Co istotne dziennikarz dodaje, że rozmowy nie dotyczą objęcia przez Szkota funkcji dyrektora sportowego/technicznego w klubie z Old Trafford.

Dyskusja