manutd.com

Dziś, a więc 16 maja, oficjalnie otwarte zostało letnie okno transferowe w Anglii, co oznacza, że m.in. kluby z Premier League mogą już formalnie sprzedawać, a także zakupować i kontraktować piłkarzy, przebudowując i zbrojąc się tym samym przed sezonem 2019/2020. 

Przy czym formalnie można dokonywać już transferów zawodników jedynie pomiędzy angielskimi klubami, bowiem jeżeli chodzi o zakupy/sprzedaż piłkarzy z/do innych krajów, to tutaj drużyny z Anglii muszą zaczekać do 11 czerwca br., kiedy to uruchomiony zostanie FIFA Transfer Matching System (TMS), a więc system pozwalający na oficjalne rejestrowanie transferów międzynarodowych.

Drugi rok z rzędu okno transferowe dla kubów z Premier League zamknie się jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego meczu w sezonie 2019/2020. Deadline na przeprowadzanie letnich transakcji dla Manchesteru United i pozostałych 19 zespołów z angielskiej ekstraklasy wyznaczony został na 8 sierpnia br. (czwartek) na godz. 18:00 czasu polskiego.

Oznacza to, że nie będziemy świadkami transferów przeprowadzanych do północy czasu angielskiego. Co ciekawe w tym roku do wcześniejszego zamknięcia okna transferowego w Anglii dołączyły także 24 kluby, które wystąpią w przyszłym sezonie w Championship. Z kolei zespoły z niższych lig angielskich będą mogły sprzedawać i zakupować zawodników aż do 2 września br. do godz. 18:00 czasu polskiego.

Przy czym należy też zauważyć, że o ile kluby z Premier League i Championship nie będą mogły zakupować zawodników po 8 sierpnia br., to wciąż będą miały możliwość sprzedaży/wypożyczeń swoich piłkarzy do zespołów z innych lig, w których okna transferowe będą zamykane w późniejszych terminach.

Dyskusja