tasteoffootball

Po kiepskim sezonie w wykonaniu “Czerwonych Diabłów”, przyszła pora, aby skupić się na letnim okienku transferowym. Pierwszym piłkarzem, z którym osiągnięto porozumienie jest czternastoletni młodzieżowiec z Norwegii.

Jak poinformowała największa komercyjna stacja w Norwegii, TV2, Manchester United zawarł wstępne porozumienie z czternastoletnim Isakiem Hansenem-Aarøenem. Młody zawodnik będzie mógł jednak dołączyć do klubu z Old Trafford dopiero w sierpniu 2020 roku.

Zdając się na doniesienia norweskich mediów, nastolatek podpisał przedwstępny kontrakt z dwudziestokrotnym mistrzem Anglii, ale musi poczekać 15 miesięcy na przybycie do Manchesteru United. Przepisy mówią, że nie można podpisać kontraktu z piłkarzem, który nie ukończył szesnastego roku życia.

Tromsø IL – klub, w którym gra Hansen-Aarøen – otrzyma kwotę w wysokości jednego miliona norweskich koron. W przeliczeniu na funty kwota transferu opiewać będzie w przybliżeniu na 90 tysięcy. Zakontraktowaniem Norwega zainteresowane były takie kluby jak Everton i Liverpool.

Dyskusja