Getty Images

Po niedawnych doniesieniach portugalskich mediów na temat zainteresowania 18-letnim kapitanem rezerw Manchesteru United, Angelem Gomesem, ze strony Paris Saint-Germain, teraz Manchester Evening News podaje, że także FC Barcelona monitoruje sytuację młodego Anglika.

Obecny kontrakt Gomesa z klubem z Old Trafford wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Młodzieżowy reprezentant Anglii zadebiutował w barwach pierwszej drużyny Manchesteru United w maju 2017 roku w meczu ligowym przeciwko Crystal Palace, mając zaledwie 16 lat i 263 dni.

Jednak od tamtej pory młody rozgrywający tylko trzykrotnie pojawiał się na boisku w seniorskiej drużynie, a przy tym nie zaliczył jeszcze oficjalnego pełnego debiutu, a więc wyjścia na murawę od pierwszej minuty spotkania.

U Ole Gunnara Solskjaera wystąpił w grudniu w meczu ligowym z Huddersfield. Następnie 18-latek miał możliwość udania się na wypożyczenie w styczniu br., ale tę miał zablokować norweski menedżer, który jednak skorzystał z usług Gomesa po raz kolejny dopiero w niedawnym, ostatnim meczu sezonu przeciwko Cardiff City.

W tym sezonie 18-latek 16 razy wybiegał na boisko w kadrach Manchesteru United U-23 i U-19, zdobywając w tych meczach 8 goli. Sam Anglik, w obliczu dużego zainteresowania jego osobą, ma mieć jednak wątpliwości czy kontynuować swoją karierę na Old Trafford, ponieważ nie otrzymuje zbyt wielu okazji do zaprezentowania się w pierwszej drużynie. Tymczasem młodszy od niego Mason Greenwood zaliczył ostatnio pełny debiut w barwach “Czerwonych Diabłów”.

Dyskusja