marcus-rashford

Marcus Rashord i Jesse Lingard znaleźli uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Anglii, Garetha Southgate’a i otrzymali powołanie na czerwcowe spotkania finałów Ligi Narodów. W kadrze “Trzech Lwów” tym razem zabrakło miejsca dla Luke’a Shawa.

Anglia w półfinale Ligi Narodów zagra 6 czerwca br. (czwartek) z Holandią. Będzie to pierwsze spotkanie tych reprezentacji od turnieju Euro 1996. W przypadku zwycięstwa podopieczni Garetha Southgate’a 3 dni później zmierzą się w finale tych rozgrywek ze zwycięzcą pary Portugalia-Szwajcaria. Z kolei przy porażce zagrają w meczu o 3. miejsce. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Portugalii.

Przy okazji ogłoszenia powołań na najbliższe mecze Anglików, Gareth Southgate wyjaśnił dlaczego tym razem w kadrze zabrakło miejsca dla wybranego najlepszym piłkarzem roku w Manchesterze United, Luke’a Shawa.

– Uważam, że Ben Chilwell i Danny Rose spisywali się ostatnio znakomicie. Obecnie są na czele jeżeli chodzi o obsadę tej pozycji i grają nadzwyczaj dobrze. Ponadto dają z siebie wszystko reprezentując Anglię – mówił Southgate.

Pewnym zaskoczeniem może być z kolei powołanie Jesse’ego Lingarda, który ma za sobą bardzo przeciętną końcówkę sezonu.

– Lingard będzie pierwszą osobą, która przyzna, że ma za sobą trudny sezon. Będzie więc miał teraz szansę, aby zostawić to za sobą – dodał 48-latek.

Dyskusja