Getty Images

Jak donosi brytyjski “The Telegraph” przyszłość Matthijsa de Ligta wcale nie jest jeszcze przesądzona i 19-latek niekoniecznie musi latem trafić do Barcelony. Ponoć sam Holender jest otwarty m.in. na transfer na Old Trafford, pomimo tego że Manchester United nie jest w stanie zaoferować zawodnikowi Ajaksu gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Media już od dłuższego czasu sugerują, że obecnie jeden z najbardziej pożądanych piłkarskich talentów, jest już w zasadzie jedną nogą w Barcelonie, do której latem dołączy jego klubowy kolega, Frenkie de  Jong. Temu niedawno zaprzeczył jednak sam zainteresowany, który w wywiadzie dla Fox Sports przyznał:

– To nie jest czas na to, aby mówić o mojej przyszłości. Nie wiem czy udam się do Barcelony razem z Frenkiem de Jongiem. Wciąż analizujeę pewne rzeczy i muszę się wszystkiemu dobrze przyjrzeć. Zobaczymy co się wydarzy. Nie mogę teraz nic więcej powiedzieć. Zobaczymy co się stanie na koniec lata. Nie ma jeszcze nic pewnego.

Pomimo młodego wieku 19-latek jest liderem drużyny z Amsterdamu, którą doprowadził wraz z kolegami w tym sezonie do tryumfu w rozgrywkach Eredivisie oraz w Pucharze Holandii, a także do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie Ajax dzieliło kilkadziesiąt sekund od  tego, aby znaleźć się w finale tych rozgrywek kosztem Tottenhamu.

De Ligt już od najmłodszych lat wykazywał niesamowite cechy przywódcze, dlatego nie dziwi, że został już kapitanem Ajaxu, a także podporą defensywy reprezentacji Holandii. W 2018 roku zdobył „Złotą Piłkę” dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia, a rzadkością jest, aby takie wyróżnienie trafiały do środkowych obrońców.

Tymczasem Manchester United poszukuje właśnie zawodników, którzy mają w sobie cechy liderów. Choć wydawać by się mogło, że „Czerwone Diabły”, z uwagi na słaby sezon 2018/2019, raczej nie będą preferowanym kierunkiem dla kogoś takiego jak De Ligt, to zdaniem „The Telegraph”, zostanie twarzą odbudowy klubu z Old Trafford, jest dla Holendra kuszącą perspektywą.

Tym bardziej, że jego potencjalny transfer do Barcelony ma się komplikować po tym, jak „Duma Katalonii” już zakontraktowała jego klubowego kolegę, Frenkiego de Jonga, a także niebawem prawdopodobnie potwierdzi transfer Antoine’a Griezmanna, którego obecny klub, Atletico Madryt, potwierdził oficjalnie, że Francuz odejdzie z drużyny po obecnym sezonie.

Trzy mocno obciążające finansowo transfery Barcelony w jednym okienku mogą okazać się zbyt wielkim wyzwaniem dla budżetu hiszpańskiego klubu, stąd transfer Matthijsa de Ligta na Camp Nou miał stanąć pod znakiem zapytania. Więcej na temat przyszłości młodego Holendra mamy, zdaniem „The Telegraph”, dowiedzieć się po czerwcowych meczach reprezentacji „Oranje” w finałach Ligi Narodów.

Dyskusja