Getty Images

Manchester City skompletował potrójną koronę, po tym jak rozstrzelał Watford aż 6:0 w finale Pucharu Anglii.

“The Citizens” nie pozostawili na Wembley najmniejszych złudzeń, która ekipa bardziej zasługuje na Puchar Anglii i jako pierwszy zespół od 1903 roku zaaplikował rywalom aż sześć bramek w finale. Hat-tricka, pierwszego w meczu finałowym od 1953 roku, gdy tej sztuki dokonał legendarny napastnik Stan Mortensen, skompletował Raheem Sterling.

Dla Manchesteru United porażka Watfordu oznacza, że zmianie nie ulegną plany przygotowań do nowego sezonu. W przypadku wygranej “Szerszeni”, podopiecznych Ole Gunnara Solksjaera czekałaby konieczność udziału w kwalifikacjach do Ligi Europy od poziomu drugiej rundy, zaplanowanej na 1 sierpnia oraz 25 lipca, a więc dzień, w którym Manchester United będzie się mierzył z Tottenhamem w International Champions Cup.

Menedżer “Czerwonych Diabłów” był przygotowany na wystawienie dwóch różnych zespołów na te mecze, jednak w związku z wygraną Manchesteru City nie będzie takiej konieczności. Manchester United rozpocznie udział w Lidze Europy od fazy grupowej, a miejsce w kwalifikacjach przypadnie siódmemu w tabeli Premier League Wolverhampton Wanderers.

Dyskusja