manutd.com

Charlie Devlin, Naomi Hartley, Lucy Roberts i Ebony Salmon to cztery zawodniczki Manchesteru United, które opuściły klub z Old Trafford po inauguracyjnym dla „Czerwonych Diablic” sezonie po tym, jak przed rokiem reaktywowano sekcję żeńską – poinformował klub za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Przy czym z wymienionej czwórki jedynie Charlie Devlin odegrała swoją rolę w pełnym sukcesów dla podopiecznych Casey Stoney minionym sezonie. Rozegrała łącznie 20 spotkań w barwach “Czerwonych Diablic”, strzelając przy tym 6 bramek.

Z kolei Naomi Hartley zaliczyła swój debiut w barwach Manchesteru United we wrześniu ubiegłego roku, zanim dołączyła do Sheffield United na zasadzie wypożyczenia. Ebony Salmon także udała się na wypożyczenie do tego klubu na początku bieżącego roku. Lucy Roberts końcówkę sezonu spędziła w drużynie Huddersfield Town.

Menedżer “Czerwonych Diablic”, Casey Stoney, podziękowała swoim podopiecznym za reprezentowanie barw Manchesteru United:

– Chcę podziękować tej czwórce zawodniczek za ich ciężką pracę, oddanie i poświęcenie na rzecz reprezentowania drużyny w tym roku. Nigdy nie jest łatwo podejmować takie decyzje, ale klub życzy każdej z nich sukcesów w przyszłości. Na zawsze pozostaną częścią historii żeńskiej drużyny Manchesteru United.

Dyskusja