Getty Images

Manchester United jest już po wstępnych rozmowach z włodarzami Fulham przed ewentualnym transferem na Old Trafford Ryana Sessegnona – informuje stacja Sky Sports News.

Zainteresowani usługami młodego Anglika są także Tottenham i Juventus. Mimo zainteresowania innych klubów, jak na razie tylko “Czerwone Diabły” rozpoczęły rozmowy z zespołem z Craven Cottage.

Sessegnon niechętnie spogląda na przyszłość u obecnego pracodawcy. 19-latek nie chciałby ponownie występować na boiskach Championship, gdzie Fulham spadło zajmując 19. miejsce w tabeli Premier League w tym sezoie i z pewnością chciałby znaleźć zatrudnienie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jego sytuację z uwagą ma monitorować Ole Gunnar Solskjaer, który chciałby dodać do składu młodą krew. Dodatkowym aspektem działającym na niekorzyść Fulham jest fakt, że kontrakt Sessegnona wygasa w przyszłym roku.

Anglik nie tak wyobrażał sobie swój pierwszy sezon w Premier League.  Przed dwoma laty był kluczową postacią w szeregach Fulham, gdy drużna ta wywalczyła sobie awans do angielskiej ekstraklasy, a w tym sezonie miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowej jedenastce. Tak było pod wodzą Claudio Ranieriego, zaś w drużynie prowadzonej już przez Scotta Parkera musiał grywać na nietypowej dla siebie pozycji, czyli na prawym skrzydle.

Nastolatek jest jednym z najbardziej rozchwytywanych talentów w angielskiej piłce, co jednak nie powinno dziwić, gdy weźmie się pod uwagę, że mimo młodego wieku, Sessegnon ma już na swoim koncie ponad sto występów w seniorskiej piłce.

19-latek jest wychowankiem akademii piłkarskiej Fulham, gdzie zgłębiał tajniki futbolu wraz ze swoim bratem bliźniakiem Stevenem. Poza tym reprezentował kadrę “Trzech Lwów” na każdym młodzieżowym poziomie od U-16 do U-21.

Dyskusja