Getty Images

Szef Akademii Manchesteru United, a niegdyś pomocnik “Czerwonych Diabłów”, Nicky Butt, zaapelował, aby w przypadku Andreasa Pereiry dano czas Brazylijczykowi na rozwój, bowiem jego zdaniem 23-latek jest niezwykle utalentowanym piłkarzem.

– Andreas do tej pory radzi sobie dobrze. To naprawdę dobry piłkarz. Jest bardzo uzdolniony technicznie. Jest odważnym, twardym chłopakiem, który do tego potrafi biegać przez cały dzień. Prawdopodobnie ma lepszą kondycję fizyczną niż ktokolwiek inny przebywający w danym meczu na boisku – mówił Butt.

– Po prostu w miarę upływu czasu potrzebuje znaleźć nieco więcej rytmu w swojej grze oraz zaufania do własnych umiejętności. Musi robić to, co robił w sposób naturalny, gdy grał jeszcze w kadrach U-19 i U-23.

– Gdy wchodzi się do pierwszej drużyny – a pamiętam okres, gdy sam do niej się przebiłem – to nie robi się już zwykle tych samych rzeczy, które wykonywało się reprezentując zespół rezerw czy drużynę młodzieżową.

– Wszystko to się zmienia, gdy wychodzi się z drużyny młodzieżowej. Jeśli oddasz na treningu piłkę rywalowi próbując wykonać jakieś niewiarygodne dośrodkowanie, to nie jest tak, że powiedzmy Sergio Romero przejmie futbolówkę, przebiegnie z nią całe boisko i strzeli bramkę, eliminując cię z turnieju.

– To wszystko kończy się, gdy zaczyna się trenować z pierwszą drużyną. Tutaj trzeba stawiać swoje kroki ostrożnie. Gdy zaczynasz pojawiać się coraz bardziej regularnie w pierwszej drużynie, to możesz bardziej wyrażać siebie. Scott McTominay tego dokonał i myślę, że niebawem tak samo będzie z Andreasem Pereirą, ponieważ to talent z najwyższej półki – dodał 44-latek.

Pomimo tego, że w tym sezonie Andreas Pereira na stałe został włączony do kadry pierwszej drużyny Manchesteru United, Brazylijczyk jedynie 6 razy wyszedł na boisko w pierwszym składzie, a kolejnych 14 razy pojawiał się na placu gry jako rezerwowy. 23-latek strzelił jedną bramkę, w meczu przeciwko Southampton, która niedawno została uznana za gola sezonu 2018/19 w klubie z Old Trafford.

Dyskusja