Getty Images

Media w Portugalii twierdzą, że Manchester United jest tak bardzo zdeterminowany, aby wygrać z Realem Madryt rywalizację o atakującego Benfiki Lizbona, Joao Felixa, że jest nawet skłonny złożyć ofertę na kwotę, która wpisana jest w klauzuli odstępnego w kontrakcie 19-latka, a więc w wysokości 120 milionów euro.

Przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” z bardzo dużą regularnością pojawiają się na meczach portugalskiego klubu i obserwują utalentowanego nastolatka, który w tym sezonie zdobył 20 bramek i zanotował 11 asyst dla swojej drużyny, włączając w to hattricka w ćwierćfinale Ligi Europy.

Portugalski dziennik “Record” sugeruje, że Manchester United mocno naciska na Benfikę ws. sprzedaży 19-latka. Zdaniem gazety przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” mieli już rozpocząć formalne rozmowy z portugalskim klubem.

Zainteresowanie Joao Felixem wyrażać ma także Real Madryt, ale “Czerwone Diabły” mają być na tyle zdeterminowane w pozyskaniu ofensywnego piłkarza Benfiki, że są skłonne wyłożyć sumę zapisaną w klauzuli odstępnego w kontrakcie 19-latka, która ma ponoć wynosić aż 120 milionów euro.

Fundusze na ten cel mogą pochodzić np. ze sprzedaży Paula Pogby do Realu Madryt, gdyż ponoć Ole Gunnar Solskjaer jest skłonny oddać Francuza do Hiszpanii za odpowiednio wysoką cenę (mówi się o 120 milionach funtów).

Dyskusja