Getty Images

Jak podaje stacja Sky Sports Manchester United jest poważnie zainteresowany pozyskaniem młodego pomocnika Newcastle United, Seana Longstaffa.

Ole Gunnar Solskjaer chce ponoć sprowadzić do drużyny większą liczbę młodych, utalentowanych zawodników o statusie “home-grown”. Przedstawiciele Newcastle United mieli jednak zaznaczyć, że nie otrzymali żadnego formalnego zapytania ze strony klubu Old Trafford ws. 21-latka, a ponadto młody Anglik ma nie być na sprzedaż w najbliższe lato.

Wychowanek “Srok” w grudniu ubiegłego roku podpisał nową umowę ze swoim klubem, która obowiązuje do czerwca 2022 roku i była swego rodzaju nagrodą za przebicie się do kadry pierwszej drużyny. Jednak od tamtego czasu 21-latek dość regularnie był wystawiany do gry przez menedżera Newcastle United, Rafaela Beniteza. Przynajmniej dopóki nie doznał uszkodzenia więzadeł w kolanie w marcu br., co wykluczyło go z gry do końca minionych już rozgrywek.

Longstaff zaliczył w tym sezonie 9 występów w Premier League, w których strzelił jednego gola. Benitez stwierdził niedawno, że przed 21-latkiem stoi wielka piłkarska przyszłość i przewiduje się, że klub z St James’ Park już niebawem będzie negocjował niedawno zawartą umowę ze swoim piłkarzem, dzięki której zawodnik ma zarabiać pieniądze zbliżone do kolegów z pierwszej drużyny.

Dyskusja