Getty Images

Jak podaje stacja Sky Sports obrońca Ajaksu Amsterdam, Matthijs de Ligt, jest już na ostatniej prostej w kwestii dopięcia swojego transferu do Barcelony, pomimo zainteresowania jego osobą ze strony m.in. Manchesteru United i Liverpoolu.

Wyceniany na 65 milionów funtów 19-letni kapitan Ajaksu był w ostatnim czasie silnie łączony z potencjalnymi przenosinami do Liverpoolu lub Manchesteru United. Wiele jednak wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów, reprezentant Holandii trafi latem na Camp Nou.

Ole Gunnar Solskjaer ma poszukiwać do swojej drużyny zawodników o charakterze liderów i kimś takim mógł być w defensywie właśnie De Ligt, który poprowadził swój klub w tym sezonie do zdobycia mistrzostwa i Pucharu Holandii, a także do półfinału Ligi Mistrzów.

Przy czym zainteresowanie 19-latkiem ze strony Liverpoolu miało nie być tak silne, jak w przypadku klubu z Old Trafford, bowiem Jurgen Klopp ma już w swojej defensywie holenderskiego lidera w postaci Virgila van Djika, który został wybrany najlepszym piłkarzem Premier League minionego sezonu.

Dyskusja