Getty Images

Były kapitan Manchesteru United, a obecnie zawodnik DC United, Wayne Rooney, wyznał w jednym ze swoich ostatnich wywiadów, że obecnie m.in. wielu zawodników “Czerwonych Diabłów” nie bierze na siebie wystarczającej odpowiedzialności za grę, a także sprawy pozaboiskowe, a do tego brakuje im kogoś, kogo mogliby się obawiać w swojej szatni.

– Zawsze z trudem ogląda mi się Manchester United, który tak cierpi. Gdy Ole Gunnar Solskjaer przybył do tej drużyny, to z miejsca wykonał fantastyczną pracę. Mogliśmy oglądać jak zawodnicy otrzymują nieco więcej wolności i od razu to pokochali, zasługując na zwycięstwa w kolejnych meczach dzięki stylowi gry, jaki wtedy prezentowali – mówił Rooney.

– Jednak potem nagle z niewiadomych przyczyn – nie wiem czy chodzi o spekulacje dotyczące przyszłości niektórych zawodników i gry w innych klubach, czy też coś po prostu przestało “działać” u piłkarzy – choć nie wydaje mi się, aby o to chodziło, ale z jakichś powodów po prostu nie prezentowali się już dobrze w ostatnich siedmiu czy ośmiu meczach sezonu, co ich ostatecznie dużo kosztowało.

– Myślę, że piłkarze United potrzebują czuć strach przed kimś. Powinni czuć strach przed Ole Gunnarem Solskjaerem, powinni czuć strach przed Michaelem Carrickiem. Powinni czuć do nich respekt, ale jednocześnie także strach – dodał.

Wayne Rooney to były klubowy kolega zarówno dla Ole Gunnara Solskjaera, jak i tym bardziej dla Michaela Carricka. Doświadczony Anglik jeszcze kilka sezonów temu przebywał szatni z wieloma obecnymi zawodnikami Manchesteru United i jak przyznaje w obecnych czasach piłkarze nie biorą na siebie wystarczającej odpowiedzialności za swoje poczynania zarówno na boisku, jak i te pozaboiskowe.

– Sposób gry w piłkę nożną się zmienił. Całe społeczeństwo się zmieniło. Dziś mamy wokół media społecznościowe. Mamy piłkarzy, którzy po przegranym meczu wrzucają na swoje profile społecznościowe posty na temat swojej nowej kolekcji ubrań czy reklamowanego płynu po goleniu. Cokolwiek to nie jest, dla mnie takie zachowanie przykuwa uwagę – mówił dalej Rooney.

– Dlatego też, gdy fani zadają wtedy takiemu zawodnikowi pytanie “dlaczego wrzuca na swój profil takie posty w tym momencie”, to zawsze mogą zrzucić winę na ludzi od marketingu. Tymczasem powinni wziąć odpowiedzialność na siebie. Ci ludzie pracują dla tych zawodników. Marketingowcy pracują dla nich.

– Sam jestem związany z ludźmi, którzy robią tego typu rzeczy dla mnie, ale nigdy nie zrobią nic bez moich instrukcji. Jeśli więc to robisz i jesteś na szczycie tego biznesu, to musisz brać odpowiedzialność za takie sprawy.

– Tymczasem ci piłkarze zawsze sprawiają wrażenie jakby chowali się za kimś. Niezależnie od tego czy chodzi o media społecznościowe czy ich występy na boisku, to właśnie tak postępują. Chowają się za kimś innym – dodał.

Dyskusja