Getty Images

Manchester United przygląda się utalentowanemu nastolatkowi, Elifowi Elmasowi. 19-letni środkowy pomocnik, który aktualnie występuje w barwach tureckiego Fenerbahce, ponoć znajduje się również pod lupą Manchesteru City i Tottenhamu.

Macedoński pomocnik w sezonie 2018/19 wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce tureckiego zespołu i rozegrał 39 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich trzy bramki.

Mimo braku imponujących statystyk, nastolatek za swoją grę został nagrodzony powołaniem do reprezentacji Macedonii, w której od momentu debiutu w kwietniu 2017 roku rozegrał już dziesięć spotkań, przebywając na boisku łącznie 581 minut.

W marcu br. w spotkaniu kwalifikacyjnym do turnieju Euro 2020 zdobył dwie bramki przeciwko Łotwie. Wcześniej Elmas występował we wszystkich kategoriach wiekowych reprezentacji Macedonii począwszy od kadry U-17.

Grający na środku pomocy zawodnik ma wpasowywać się w filozofię transferową Manchesteru United dotyczącą sprowadzania na Old Trafford młodych i utalentowanych zawodników.

Dyskusja