Getty Images

Manchester United jest zainteresowany zakontraktowaniem Nathana Collinsa ze Stoke City po tym, jak środkowy obrońca został polecony klubowi przez byłego pomocnika “Czerwonych Diabłów”, Darrena Fletchera.

9 kwietnia br. Collins zadebiutował w seniorskim zespole Stoke, wchodząc z ławki rezerwowej w 64 minucie 41. kolejki Championship, w spotkaniu przeciwko Swansea City. Dziesięć dni później znalazł się w wyjściowej jedenastce w przegranym spotkaniu z Middlesbrough, w trakcie którego spędził na boisku pełne 90 minut.

Z kolei trzy dni później kolejny raz zameldował się na murawie, wchodząc na 9 minut z ławki rezerwowych w spotkaniu z Norwich. Ponadto zawodnik ten ma na swoim koncie występy w reprezentacji Irlandii do lat 17.

Darren Fletcher, który do końca sezonu 2018/2019 grał w zespole Stoke, był pod wrażeniem występów 18-letniego Irlandczyka, który zanotował w sumie trzy występy w pierwszym zespole „Grarncarzy” w Championship.

18-letni środkowy obrońca jest kolejnym młodym zawodnikiem, którego media łączą z przenosinami na Old Trafford ze względu na plany Ole Gunnara Solskjaera, który chce przebudować zespół i skupić się na transferach młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy dopiero w Manchesterze United będą wyrabiali swoją piłkarską markę.

Dyskusja