manutd.com

Już w najbliższy weekend, a dokładnie 26 maja br., na Old Trafford zmierzą się drużyny legend Manchesteru United i Bayernu Monachium. Tego dnia minie dokładnie 20 lat od słynnego tryumfu “Czerwonych Diabłów” nad “Bawarczykami” w finale Ligi Mistrzów rozgrywanym na Camp Nou.

W kadrze obu drużyn znajdzie się większość zawodników, która grała wówczas w tych klubach. Na ławce trenerskiej “Czerwonych Diabłów” po raz kolejny zobaczymy sir Aleksa Fergusona. Całość wpływów z tego spotkania zostanie przekazana na rzecz Fundacji Manchesteru United.

Przy tej okazji były napastnik klubu z Old Trafford, a obecnie jego ambasador, Dwight Yorke, który także weźmie udział w meczu legend, przyznał że nie może się już doczekać nadchodzącego wydarzenia.

– To spotkanie przywoła z powrotem nasze życiowe wspomnienia. Unikatowa grupa piłkarzy będzie miała możliwość celebrować prawdopodobnie największe osiągnięcie w historii Manchesteru United – mówił były reprezentant Trynidadu i Tobago.

– Boss [sir Alex Ferguson] będzie zachwycony tym, że znów będzie mógł być przy ławce rezerwowych, a my piłkarze będziemy wniebowzięci mogąc znów być prowadzonym przez tak wspaniałego człowieka. To będzie dla nas cudowny dzień. Dzień pełen wspomnień i radości – dodał 47-latek.

Jak już wspomnieliśmy wpływy z tego spotkania przekazane zostaną na rzecz Fundacji Manchesteru United, która pomaga dzieciom z okolicy, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Yorke przyznaje, że to jest jeszcze ważniejsze niż samo świętowanie 20. rocznicy z finału Ligi Mistrzów z 1999 roku.

– Fundacja daje dzieciom możliwość osiągnięcia czegoś, czego nawet nie spodziewali się, że będą mogli to osiągnąć. Pomijając możliwość obejrzenia w akcji klubowych legend i świętowania rocznicy tryumfu w Lidze Mistrzów, w tle jest większy obraz tego wszystkiego – kontynuował Yorke.

– Ten mecz będzie wiele znaczył dla Fundacji, która dzięki zgromadzonym w ten sposób środkom będzie mogła kontynuować swoją cudowną pracę, jaką wykonywała przez te wszystkie lata swojej działalności – dodał.

Kadra Manchesteru United na niedzielny mecz:

Kadra Bayernu Monachium na niedzielny mecz:

Bramkarze: Hans-Jorg Butt, Bernd Dreher
Obrońcy: Markus Babbel, Hans Pfluger, Sammy Kuffour, Klaus Augenthaler, Daniel van Buyten, Martin Demichelis
Pomocnicy: Christian Nerlinger, Michael Sternkopf, Markus Schupp, Lothar Matthaus, Stefan Effenberg, Ze Roberto, Andreas Ottl, Marcel Witeczek, Thorsten Fink
Napastnicy: Luca Toni, Giovane Elber, Roy Makaay, Ivica Olić, Paulo Sergio, Carsten Lakies, Carsten Jancker

Dyskusja