Getty Images

Były menedżer m.in. West Hamu i Tottenhamu, Harry Redknapp, stwierdził w niedawno udzielonym wywiadzie, że Gareth Bale byłby fantastycznym wzmocnieniem dla każdej drużyny Premier League. 72-latek dodał, że Manchester United powinien postarać się o sprowadzenie Walijczyka na Old Trafford.

– Niezależnie od tego, kto go ostatecznie pozyska, to sprowadzi do siebie fantastycznego piłkarza. Gdziekolwiek nie pójdzie, zrobi tam różnicę. Zmieni oblicze klubu – mówił Redknapp.

– Bale byłby wspaniałym wzmocnieniem dla każdej drużyny. Manchester United mógłby się o niego postarać. Zresztą nie ma takiego klubu w Anglii, na którego grę nie miałby ogromnego wpływu.

– Uważam, że Bale to niewiarygodny talent. Niezależnie od tego, kto go ostatecznie pozyska, to dzięki niemu wzniesie się na wyższy poziom. Czy to będzie Tottenham, Manchester United czy też inny klub, to będzie niesamowite wzmocnienie tej drużyny – dodał 72-latek.

Odejście Garetha Bale’a z Realu Madryt podczas tegorocznego, letniego okna transferowego jest wysoce prawdopodobne. Walijczyk już rok temu nosił się z takim zamiarem, gdy nie znajdował miejsca w pierwszym składzie klubu prowadzonego wówczas przez Zinedine’a Zidane’a.

Francuz opuścił jednak Santiago Bernabeu w maju ubiegłego roku, co ostatecznie przekonała Walijczyka do pozostania w stolicy Hiszpanii. Jednakże po wielu problemach madryckiego klubu z obecnego sezonu, Zidane’a powrócił do Realu i niedawno przyznał, że Bale nie pasuje do jego koncepcji.

– Nie wiem czy to był ostatni mecz Bale’a w drużynie czy też nie. Nie wiem co się teraz wydarzy – mówił Zidane po ostatnim meczu ligowym sezonu i porażce 0:2 z Realem Betis.

– Przykro mi, że nie dałem mu zagrać, ale nikt nie wie, co się teraz wydarzy. Jeżeli uważam, że dany piłkarz nie pasuje do drużyny, to muszę robić to, co wydaje mi się, że będzie działać najlepiej.

– Nikt nie zmieni tego, co Bale dał tej drużynie, ale jako trener muszę żyć teraźniejszością. Dlatego też stawiałem częściej na innych piłkarzy w ostatnich tygodniach. Podejmuję takie decyzje, ponieważ uważam je za słuszne. Ponadto muszę cały czas działać w najlepszym interesie drużyny – dodał Francuz.

Wiele wskazuje na to, że faktycznie tego lata przygoda Garetha Bale’a z Realem Madryt dobiegnie końca. Przy czym “Manchester Evening News” podaje, że w odróżnieniu do sytuacji sprzed roku, tym razem Walijczyk nie znajduje się na liście transferowych priorytetów Manchesteru United.

Dyskusja