Sky Sports

Jose Mourinho w wywiadzie dla francuskiego radia RMC Sport uznał, że rozmawianie o Manchesterze United jest dla niego trudniejsze niż na temat innych klubów, w których w przeszłości pracował.

Były menedżer „Czerwonych Diabłów” wypowiedział się również na temat zwycięstwa klubu przeciwko PSG, a także zapowiedział powrót do pracy w następnym sezonie.

– Rozmawianie o Manchesterze jest dla mnie trudne – powiedział Mourinho w wywiadzie w miniony piątek. – Nie mogę wypowiadać się na temat tego klubu z taką samą przyjemnością i swobodą jak na temat innych klubów.

Portugalczyk dodał, że dramatyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów przeciwko PSG było możliwe tylko dlatego, że Paryżanie zlekceważyli zespół Ole Gunnara Solskjaera.

– Myślę, że PSG nie było przygotowane na to, co się wydarzyło. Moim zdaniem nie podeszli do tego spotkania tak poważnie, jak powinni.

Ponadto Mourinho wyznał, że planuje powrót na ławkę trenerską przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020.

– Prezentuję sobą wiele pozytywnych wartości i jedną z nich jest fakt, że szanuję inne kluby i ich zarządy – powiedział. – Nigdy nie udzielałem wywiadów w stylu „ten klub mnie chciał i skontaktował się ze mną”.

– Kiedy zakończyłem współpracę z Manchesterem United w grudniu, natychmiast podjąłem decyzję, że wrócę do pracy latem.

– Liczę na powrót do pracy i udział w projekcie, który mi się spodoba już w lipcu.

Dyskusja