„The Sun”: MU zaczeka z podwyżką dla Masona Greenwooda

The Sun Jakub Grzeszczak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United nie planuje śpieszyć się z ofertą nowej, wysokiej umowy dla Masona Greenwooda, mimo jego imponującego sezonu w drużynach młodzieżowych “Czerwonych Diabłów” i przebicia się do kadry pierwszej drużyny. Klub nie chce popełnić tego samego błędu jak w przypadku zaoferowania swego czasu nowych kontraktów Federico Machedzie i Adnanowi Januzajowi.

Anglik zaliczył niezwykle imponujący sezon na zapleczu drużyny i przebił się do kadry pierwszego zespołu. Przewiduje się, że w nadchodzącym sezonie odegra większą rolę w pierwszej drużynie i stanie się ważnym zmiennikiem.

Anglik na mocy obecnej umowy zarabia około 50 tysięcy funtów rocznie, jednakże Manchester United nie planuje zaoferować swojej młodej gwieździe nowej umowy, jako że w klubie wciąż pamięta się o wcześniejszych niepowodzeniach talentów z Akademii.

Media informują, że klub zamierza zaczekać z tą decyzją co najmniej do października br., kiedy to piłkarz skończy 18 lat. Takie rozwiązanie pozwoli na obserwację jego postępów i poczynań w trakcie okresu przygotowawczego i kolejnego sezonu z pierwszym zespołem.

Decyzja ta jest spowodowana wcześniejszymi pomyłkami zarządu, kiedy Federicowi Machedzie i Adnanowi Januzajowi bardzo szybko zaoferowano nowe kontrakty opiewające na wysokie tygodniówki, wynoszące 50 tysięcy funtów tygodniowo, po tym, jak na początku swojej kariery w seniorskiej kadrze pozostawili dobre wrażenie.

„The Sun” cytuje swojego informatora wewnątrz klubu, który skomentował sytuację w następujący sposób:

– Nie zamierzamy śpieszyć się z wysoką podwyżką dla tego zawodnika. Greenwood podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w październiku ubiegłego roku.

– W przeszłości popełniliśmy kilka pomyłek. Zaoferowaliśmy zawodnikom nowe kontrakty i później okazało się, że nie poczynili takiego progresu, jak przewidywaliśmy. Takie sytuacje są trudne dla klubu.

– Chcemy, żeby piłkarz pozostał skupiony na swoim rozowju i nie osiadł na laurach. Wiążemy duże nadzieje z tym chłopakiem.

Greenwood jest najmłodszym zawodnikiem w historii Manchesteru United, który rozegrał pełne spotkanie w Premier League. Miało to miejsce w ostatnim ligowym spotkaniu przeciwko Cardiff City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze