Getty Images

Jak podaje hiszpański dzienniki “Mundo Deportivo” Manchester United skierował do Juana Maty lepszą niż dotychczas ofertę przedłużenia wygasającej za nieco ponad miesiąc umowy zawodnika z “Czerwonymi Diabłami”.

Zdaniem gazety Ole Gunnar Solskjaer naciska na to, aby 31-latek przedłużył swój pobyt na Old Trafford. Nowa, ulepszona propozycja kontraktu dla Hiszpana, ma ostatecznie przekonać zawodnika do pozostania w klubie.

Wcześniejsze raporty medialne mówiły o tym, że Mata może latem wrócić do Hiszpanii, gdzie zawodnikiem jeszcze nie tak dawno miała interesować się nawet Barcelona. Sam piłkarz w kwietniu br. przyznawał otwarcie, że ma propozycję przedłużenia umowy z Manchesteru United, ale także oferty z innych klubów grających w Lidze Mistrzów.

Istnieje więc prawdopodobieństwo, że Hiszpan nie podzieli losu swojego rodaka, Andera Herrery, oraz kapitana “Czerwonych Diabłów”, Antonio Valencii, którzy wraz z dniem 1 lipca br. oficjalnie przestaną posiadać status piłkarza Manchesteru United, bowiem ich umowy z klubem z Old Trafford wygasną.

Dyskusja