Getty Images

Jak donoszą źródła medialne z Ghany reprezentant tego kraju, Thomas Partey, może latem zostać wykupiony przez Manchester United z Atletico Madryt, bowiem “Czerwone Diabły” mają rozważać wpłacenie sumy odstępnego zawartej w kontrakcie 25-latka.

Ta została ujawniona kilka dni temu i nie wydaje się być przesadnie wysoka, biorąc pod uwagę ceny na rynku transferowym. Za Parteya należałoby zapłacić 50 milionów euro (ok. 44 miliony funtów).

Media z Hiszpanii potwierdzają, że agent defensywnego pomocnika prowadzi aktualnie rozmowy z kilkoma klubami Premier League, które są zainteresowane pozyskaniem 25-latka.

Partey obecnie przygotowuje się wraz z reprezentacją Ghany do letniego turnieju o Puchar Narodów Afryki. W rozmowie ze stacją BBC 25-latek nie chciał odnosić się do swojej klubowej przyszłości.

– Trudno jest mi mówić na temat transferów, ponieważ zaraz w mediach pojawi się tytuł: “Thomas próbuje odejść z klubu”. Dla mnie gra w piłkę nożną jest tym, co mnie uszczęśliwia – mówił Partey.

– Wciąż powtarzam, że mam szczęście, że gram na tym poziomie, ponieważ znam ludzi, którzy grają jeszcze w bardziej zawzięty sposób i jeszcze mocniej pracują nad sobą niż ja, a mimo to nie są nawet blisko miejsca, w którym aktualnie się znajduję.

– Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale tak długo jak gram, a klub jest ze mnie zadowolony, to nie widzę potrzeby flirtowania z innymi drużynami. Jedyne, co może mnie uczynić nieszczęśliwym, jest brak gry.

– Myślę, że większość piłkarzy zgodzi się z tym, że największą torturą dla każdego zawodowego gracza jest brak otrzymywania szans gry – dodał Ghańczyk.

Dyskusja