“Daily Record”: Man Utd zainteresowany sprowadzeniem Ivana Rakiticia

Daily Record Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United obserwuje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień linii pomocy. Jak donosi “Daily Record”, Ole Gunnar Solskjaer chętnie widziałby w swoim zespole pomocnika FC Barcelony, Ivana Rakiticia.

Według szkockiego dziennika rozmowy pomiędzy Manchesterem United a FC Barceloną już się rozpoczęły. Ivan Rakitić miałby na Old Trafford zająć miejsce Andera Herrery, który wraz z zakończeniem tego sezonu odszedł do Paris Saint-Germain. Barcelona, która potrzebuje pieniędzy, by realizować własne plany transferowe, jest otwarta na propozycje kupna Chorwata i wyceniła jego wartość na 55 milionów euro.

Powołując się na źródła będące blisko rozmów, United naciska na klub z Katalonii, by zapewnić sobie zabezpieczenie ws. transferu Rakiticia. Czerwone Diabły są skłonne wydać na Chorwata ponad 30 milionów euro.

Ivan Rakitić pojawił się na Camp Nou 5 lat temu i szybko stał się kluczowym zawodnikiem FC Barcelony. W obecnym sezonie rozegrał w barwach Blaugrany 53 spotkania, strzelając 5 bramek i notując 10 asyst. Ponadto przez te pięć sezonów przyczynił się do wywalczenia przez Barcelonę czterech tytułów Mistrza Hiszpanii oraz zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Chorwat byłby wzmocnieniem drużyny Ole Gunnara Solskjaera zarówno w ofensywie, jak i defensywie, wnosząc do zespołu potrzebne doświadczenie. Pomimo tego, że w marcu tego roku Ivan Rakitić skończył 31 lat, to Chorwat imponuje swoją kondycją fizyczną. W ciągu pięciu lat spędzonych w Barcelonie przez kontuzje i choroby opuścił zaledwie 9 meczów.

Kontrakt Rakiticia wygasa w 2021 roku, jednak niewykluczone, że w związku z przebudową kadry Barcelony, Chorwat nie byłby skłonny przenieść się na Wyspy Brytyjskie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze