manutd.com

Kieran McKenna uważa, że sztab szkoleniowy Manchesteru United w obecnym kształcie działa dobrze, a każda osoba wnosi do zespołu coś innego.

Ole Gunnar Solskjaer potwierdził na początku tygodnia, że były trener drużyny Manchesteru United do lat 18, będzie w przyszłym sezonie częścią jego sztabu szkoleniowego.

Kieran McKenna, przez całe życie fan Manchesteru United, którego kariera zawodnicza została zakończona przez kontuzję każdego dnia podejmuje wyzwanie doskonalenia się jako trener i uważa, że każdy członek sztabu ma takie samo podejście.

– Uważam, że jest to jedna z najważniejszych cech, którą posiadają trenerzy na tym poziomie, zawsze szukają sposobu na poprawę przede wszystkim siebie. Następnie ważne jest, aby trenerzy mieli nowe, świeże i ciekawe pomysły, stanowiące wyzwanie dla piłkarzy.

– Oczywiście, wielu graczy jest na najwyższym poziomie i pracuje na najwyższym poziomie, więc musimy mieć pewność, że stawiamy przed piłkarzami nowe wyzwania i naciskamy ich, aby spróbowali wejść na jeszcze wyższy poziom własnych umiejętności oraz aby cała drużyna osiągnęła wyższy poziom.

– Myślę, że w tej chwili mamy szeroki zakres doświadczeń wśród pracowników sztabu szkoleniowego. Każdy: Ole, Mike, Michael, Demps i Emilio pochodzi z innych środowisk i posiadamy różne punkty widzenia. Myślę, że dobrze się uzupełniamy i każdy wnosi coś do zespołu.

Po dorastaniu z pasją do United, McKenna wie co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu na Old Trafford.

– W Manchesterze United musisz grać zespołowo. Myślę, że nawet najlepsi gracze, którzy tutaj przyszli, są zawsze ludźmi, którzy są gotowi poświęcić się dla drużyny i postawić klub i zespół przed sobą.

– Uważam, że jest to postawa, którą zawsze chcemy widzieć w naszych zawodnikach. Mieliśmy wielu wspaniałych piłkarzy, którzy bardzo dobrze ją reprezentowali.

Dyskusja