Getty Images

Jak podaje brytyjski dziennik “The Telegraph”, przedstawiciele klubu z Old Trafford w ciągu najbliższych 48 godzin mają wystąpić do Newcastle United z ofertą za Seana Longstaffa.

Stacja Sky Sports kilka dni temu po raz pierwszy poinformowała o zainteresowaniu 21-latkiem ze strony Manchesteru United. Teraz “Czerwone Diabły” mają przystąpić do bardziej zdecydowanych działań w celu angażu młodego Anglika.

Longstaff w minionym sezonie przebił się do pierwszego zespołu “Srok” i zaliczył łącznie 12 występów w barwach drużyny prowadzonej przez Rafaela Beniteza. To jednak miało wystarczyć wysłannikom Manchesteru United, którzy mają być pod wrażeniem gry 21-latka, dlatego też młody Anglik miał stać się jednym z celów transferowych klubu z Old Trafford na letnie okienko transferowe.

Środkowy pomocnik Newcastle opuścił ostatnie 2 miesiące minionej kampanii z powodu urazu kostki, ale powinien być już w pełni zdrowy na okres przygotowawczy do kolejnego sezonu. Przeciwny sprzedaży 21-latka ma być menedżer “Srok”, Rafael Benitez.

“The Telegraph” potwierdza także, że Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy ws. transakcji wartej 15 milionów funtów i dotyczącej skrzydłowego Swansea City, Daniela Jamesa. Przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” mają nadzieję domknąć transfer 21-letniego Walijczyka jeszcze w tym tygodniu.

Brytyjski dziennik wraca również do tematu potencjalnych przenosin na Old Trafford środkowego defensora Leicester City i reprezentacji Anglii, Harry’ego Maguire’a. Tym razem do walki o 26-latka ma włączyć się także lokalny rywal “Czerwonych Diabłów”, Manchester City.

“The Citizens” ponoć widzą w zawodniku “Lisów” zastępce Vincentego Kompany’ego, który ogłosił, że wraz z końcem obecnego sezonu żegna się z ekipą mistrza Anglii i przenosi do Anderlechtu, gdzie będzie pełnił rolę grającego trenera. Jedno się nie zmieniło w kwestii Maguire’a – cena. “The Telegraph” podaje, że klub, który ostatecznie pozyska reprezentanta “Trzech Lwów”, będzie musiał liczyć się z wydatkiem ponad 70 milionów funtów.

Dyskusja