Getty Images

Jak podaje “Daily Mail”, Manchester United będzie preferował awansowanie Sergio Romero na bramkarza numer 1, zamiast wydawania wielkich pieniędzy na nowego golkipera, jeżeli w nadchodzące lato David de Gea opuści klub z Old Trafford.

Obecna umowa 28-latka z “Czerwonymi Diabłami” obowiązuje już tylko do czerwca 2020 roku i nie posiada opcji dodatkowego jej wydłużenia. Obie strony od miesięcy bezskutecznie prowadziły negocjacje na temat nowego kontraktu Hiszpana. Ostatnią propozycję klubu De Gea miał odrzucić i stwierdzić, że jest coraz bliższy decyzji o odejściu z drużyny.

Klub z Old Trafford nie chce ponoć spełnić wysokich wymagań finansowych De Gei w zakresie jego tygodniówki, która miałaby wynosić 350 tysięcy funtów. Tyle z kolei jest ponoć chętny zaoferować Hiszpanowi mistrz Francji, ekipa Paris Saint-Germain, która rzekomo rozważa zakup 28-latka za 60 milionów funtów, co w obliczu ostatniego roku umowy zawodnika, Manchester United ma brać mocno pod uwagę. Tym bardziej, że forma golkipera “Czerwonych Diabłów” w ostatnim czasie nie powalała.

“Daily Mail” przekonuje, że w przypadku gdyby De Gea faktycznie w najbliższe lato opuścił Old Trafford, to włodarze “Czerwonych Diabłów”, a także Ole Gunnar Solskjaer, nie zamierzają za bardzo skupiać się na poszukiwaniu następcy Hiszpana. Tym miałby zostać jego naturalny zmiennik w drużynie, Sergio Romero.

Początkowo w Manchesterze United zastanawiano się nad poszukiwaniem zmiennika dla De Gei i potencjalnie widziano go rzekomo w osobach Andre Onany (AFC Ajax), Jaspera Cillessena (Barcelona) i Jordana Pickforda (Everton), ale klub wraz z menedżerem miał odejść od tego pomysłu.

Oprócz Sergio Romero na Old Trafford wielkie nadzieje wiąże się także z 22-letnim Deanem Hendersonem, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Sheffield United, z którym to awansował do Premier League.

Jednak w przypadku młodego Anglika jedną z opcji ma być pozostawienie go w dotychczasowej drużynie na kolejny sezon i nabieranie przez niego doświadczenia w grze w angielskiej ekstraklasie. Inna sprawa, że 22-latkowi także za rok wygasa umowa wiążąca go z “Czerwonymi Diabłami” i jeszcze nie wiadomo czy obie strony dojdą do porozumienia ws. jej przedłużenia.

Dyskusja