Getty Images

Jak podaje “The Sun”, powołując się na dane statystyczne z portalu premierinjuries.com, Manchester United był drużyną, która w minionym sezonie Premier League najbardziej cierpiała z powodu kontuzji swoich zawodników.

Analizując dane za okres 10.08.2018 r. – 12.05.2019 r. zawodnicy “Czerwonych Diabłów” doznali w sumie 61 urazów, co spowodowało ich absencję łącznie na 1392 dni. To absoluty rekord w tym niechlubnym zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazła się ekipa Tottenhamu (42 kontuzje powodujące absencje zawodników na łącznie 1140 dni), zaś na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Liverpoolu (37 urazów przekładających się na 801 dni absencji).

Z kolei na przeciwległym biegunie znaleźli się podopieczni Nuno Espirito Santo. Piłkarze Wolverhampton doznali przez cały sezon zaledwie 5 urazów (!), przez co nie byli zdolni do gry przez 88 dni. Sztaby medyczne pozostałych 19 zespołów Premier League prawdopodobnie będą musiały udać się do siedziby “Wilków”, celem dodatkowego przeszkolenia i poznania tajnej recepty na tę sytuację.

 Man United had the most number of injuries during the Premier League season

Tymczasem na Old Trafford historia stara jak świat. Zmieniają się kolejni menedżerowie, a wciąż problemy z kontuzjami stanowią niemal największą bolączkę w sztabie szkoleniowym i medycznym Manchesteru United.

Najczęściej kontuzjowanymi piłkarzami “Czerwonych Diabłów” w minionym sezonie byli Alexis Sanchez i Anthony Martial (po 5 osobnych urazów) oraz Romelu Lukaku (3 urazy).

Dyskusja