AP Photo

Manchester United szykuje prawdziwe czystki w kadrze U-23. Jak donosi Simon Jones z “Daily Mail” prowadzoną do niedawna przez Ricky’ego Sbragię na zasadzie wolnego transferu opuści latem aż 10 zawodników.

Do najbardziej znanych kibicom Manchesteru United należy zaliczyć 22-letniego napastnika, Jamesa Wilsona (na zdjęciu). Po świetnym debiucie w barwach seniorskich “Czerwonych Diabłów” (pod wodzą Ryana Giggsa) i dwóch bramkach w maju 2014 roku w meczu ligowym przeciwko Hull City, w sezonie 2014/2015 młody Anglik dołożył jeszcze dwa trafienia, a następnie zniknął z radarów. Głównie przez liczne, nierzadko poważne kontuzje.

Wilson w ostatnim sezonie był wypożyczony do szkockiego Aberdeen, dla którego zdobył 3 bramki. Na Old Trafford wciąż wróżą dobrą karierę 22-latkowi, ale zawodnik ma już ją kontynuować gdzie indziej. Klub miał możliwość aktywowania klauzuli przedłużającej umowę między stronami o 12 miesięcy, ale z tego nie skorzystał.

Źródła bliskie “MEN” miały przekazać także, że zawodnik był rozkojarzony rozgłosem wokół swojej osoby i wytrzymał zaledwie tydzień treningów pod wodzą Jose Mourinho, zanim latem 2016 roku został zdegradowany do drużyny rezerw, podczas gdy do pierwszej drużyny na stałe przebił się Marcus Rashford.

Innym, choć mniej kojarzonym zawodnikiem, który ma opuścić Old Trafford jest 20-letni Regan Poole. Walijczyk zaliczył debiut w dorosłej drużynie “Czerwonych Diabłów” pod wodzą Louisa van Gaala w Lidze Europy w sezonie 2015/2016. Obecnie piłkarz występuje na wypożyczeniu w Newport County (klub, z którego Manchester United pozyskał go w 2015 roku), gdzie w play-offach walczy o awans do League One.

Kolejnym z młodych zawodników, którzy latem pożegnają się z klubem z Old Trafford ma być 22-letni Matty Willock, który w tym sezonie przebywał na wypożyczeniu w szkockim St Mirren oraz w Crawley Town. W jego ślady pójdzie także 20-letni DJ Buffonage.

Pozostała szóstka zawodników, która latem opuści kadrę U-23 “Czerwonych Diabłów”, to zdaniem “Daily Mail”: 20-letni skrzydłowy Zak Dearlney (ostatnio na wypożyczeniu z Oldham Athletic), 20-letni Callum Whelan (wypożyczony w minionym sezonie do Port Vale), a także 19-letni pomocnik Tom Sang, 20-letni środkowy obrońca Tyrell Warren, 18-letni holenderski skrzydłowy Millen Baars oraz 21-letni prawy obrońca z USA, Matty Olosunde. Żaden z tych zawodników nie wypracował sobie szansy gry w dorosłej kadrze Manchesteru United.

Dyskusja