AFP/Getty Images

Wymagania finansowe Crystal Palace za Aarona Wan-Bissaka skutecznie zniechęcają Manchester United do sprowadzenia utalentowanego obrońcy na Old Trafford i zmuszają klub do rozglądania się za innymi kandydatami na tę pozycję. Media informują, że w tej sytuacji „Czerwone Diabły” rozważą sprowadzenie Thomasa Meuniera. Przeprowadzono już ponoć pierwsze rozmowy między Manchesterem United i PSG.

Zarząd Crystal Palace pogodził się, że klub prawdopodobnie opuści Wilfried Zaha, lecz londyńczycy są zdeterminowani, aby nie stracić jednocześnie Wan-Bissaki, wychowanka klubu i kluczowego piłkarza dla drużyny.

Media informują, że Crystal Palace byłoby skłonne sprzedać swojego obrońcą tylko, jeśli wpłynęłaby oferta zdecydowanie wyższa, niż wynosi wartość rynkowa zawodnika. Rzekomo klub chciałby zarobić na jego sprzedaży co najmniej 70 milionów funtów, co byłoby nowym rekordem transferowym ligi, jeśli chodzi o bocznego obrońcę.

Ponadto londyński klub wie, że zainteresowane piłkarzem są także inne zespoły i może pozwolić sobie na niesprzedanie swojej gwiazdy już w tym sezonie. Innymi klubami, które są zainteresowane usługami 21-letniego zawodnika, są Manchester City i Everton.

Ta sytuacja sprawia, że klub z Old Trafford zastanawia się nad sprowadzeniem Thomasa Meuniera. Do końca kontraktu zawodnika z PSG pozostał tylko rok i spekuluje się, że kwota transferu mogłaby wynieść około 25 milionów funtów.

– Zarówno klub, jak i menedżer wiedzą, że chciałbym zostać w klubie i przedłużyć umowę. – Powiedział Belg na temat swojej przyszłości w jednym z wywiadów. – Najlepiej by było, gdyby właśnie tak się stało, lecz jeśli nie dojdzie do przedłużenia, rozejrzę się za innymi możliwościami i odejdę.

– Moje nazwisko stale pojawia się w mediach i plotki łączą mnie jedynie z takimi zespołami jak Manchester United, Juventus czy Dortmund. Każdy z tych klubów jest niezwykły.

Dyskusja