manutd.com

Szwedzka Federacja Piłkarska poinformowała, że obrońca Manchesteru United, Victor Lindelof, nie zagra w kadrze “Trzech Koron” w nadchodzących czerwcowych meczach eliminacji do turnieju Euro 2020 przeciwko Malcie i Hiszpanii z powodu kontuzji pachwiny.

24-latek ma zmagać się z tym urazem już od dłuższego czasu. Kontuzja odnowiła się Szwedowi w przedostatnim spotkaniu Premier League minionego sezonu przeciwko Huddersfield Town, przez co też Lindelof nie wystąpił w późniejszym meczu z Cardiff City.

Lekarz reprezentacji Szwecji, Anders Valentin, potwierdził że Lindelof nie wyleczył jeszcze urazu pachwiny.

– Victor zmaga się z kontuzją pachwiny, która męczy go już od dłuższego czasu. Uraz ten zmusił go do zejścia z placu gry w przedostatnim meczu sezonu w swoim klubie i przez to też opuścił ostatnie spotkanie. Po zbadaniu Victora niestety jasnym stało się, że nie może on uczestniczyć w naszych najbliższych spotkaniach z uwagi na to, że uraz ten wciąż trzyma go z dala od gry – mówił Valentin.

Także sam Lindelof skomentował swoją sytuację zdrowotną i przy okazji życzył powodzenia swoim reprezentacyjnym kolegom.

– Wszyscy piłkarze chcą grać w wielkich meczach i reprezentować swój kraj. Skupiam się obecnie na tym, aby jak najszybciej uwolnić się od problemów zdrowotnych. Życzę chłopakom oraz Janne Anderssonowi [selekcjoner reprezentacji Szwecji – wyj. red.] powodzenia w nadchodzących meczach. Mam nadzieję, że będę już zaangażowany w mecze reprezentacji na jesień i pomogę wtedy drużynie – skomentował Szwed.

Dyskusja