manutd.com

Manchester United przekazał za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że oprócz dotychczas zaplanowanych letnich sparingów, “Czerwone Diabły” zmierzą się w ramach przygotowań do następnego sezonu także z zespołem z rodzinnego miasta Ole Gunnara Solskjaera, ekipą Kristiansund BK. Mecz ten odbędzie się 30 lipca br. na Ullevaal Stadium w Oslo.

Z kolei dzień później w ramach własnych przygotowań do występów w Women’s Super League “Czerwone Diablice” podejmą także w stolicy Norwegii, ale na Intility Arena, piłkarki Valerengi. Wiceprezes wykonawczy “Czerwonych Diabłów”, Ed Woodward, nie ukrywał zadowolenia z tego faktu.

– Te dwa mecze towarzyskie będą częścią wspaniałego okresu przygotowawczego do sezonu, zarówno dla drużyny kobiecej, jak i męskiej. Klub od zawsze miał silne zaplecze fanów w Norwegii. Nasi kibice ze Skandynawii to jedna z największych i najaktywniejszych grup – mówił Woodward.

– Przyjemnością będzie także możliwość gry przeciwko drużynie z rodzinnego miasta Ole Gunnara Solskjaera. Jesteśmy pewni, że podczas meczu doświadczymy wspaniałego wsparcia ze strony kibiców.

– To będzie także doskonały element przygotowań kobiecej drużyny, gdzie Casey Stoney i jej zespół będą budować formę w oparciu o awans do angielskiej ekstraklasy i w celu nabrania gotowości na nowy sezon – dodał.

Zachwytu z możliwości przyjazdu wraz ze swoimi podopiecznymi do Oslo w celu rozegrania spotkania z drużyną ze swojego rodzinnego miasta nie ukrywał także Ole Gunnar Solskjaer.

– Jestem zachwycony faktem, że rozegramy mecz z Kristiansund BK. To drużyna z mojego rodzinnego miasta z Norwegii, co jest dla mnie bonusem. W Skandynawii mamy ogromną bazę fanów. To świetna sprawa, że gdzie nie pójdę w Norwegii, tam spotkam kibiców United – mówił Norweg.

– Ten mecz będzie też naprawdę ważny dla nas pod kątem naszych przygotowań do nowego sezonu. Chcemy rzucić sobie wyzwanie i dać sobie szanse na realizację tego wyzwania już od momentu, gdy rozpocznie się nowa kampania. Przy czym najlepszym sposobem na to jest utrzymywanie dobrej formy – dodał.

Casey Stoney także wyraziła swoją radość w związku z dodatkowym meczem towarzyskim “Czerwonych Diablic”.

– Nie możemy się już doczekać tego spotkania. Oslo to fantastyczne miasto. To będzie świetny mecz i zarazem dobry test dla nas, aby zbudować formę przed wejściem w nowy sezon. Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że zaproszono nas do tego, aby rozegrać to spotkanie – mówiła.

– To naprawdę ważna część przygotowań do nowego sezonu. Nie wiemy jeszcze z kim zmierzymy się w pierwszej kolejności w kolejnej kampanii, ale aby grać przeciwko najlepszym piłkarzom i najlepszym drużynom, każda zawodniczka będzie potrzebowała otrzymać szansę na to, aby wejść do drużyny. Wiemy już, gdzie się aktualnie znajdujemy, ale musimy dalej pracować nad sobą przed nadchodzącym sezonem – dodała.

Dyskusja