Getty Images

Jak podają hiszpańskie media oddala się perspektywa letniego transferu Paula Pogby do Realu Madryt. Jednym z powodów tej sytuacji ma być nowa umowa Toniego Kroosa, którą Niemiec podpisał  z “Królewskimi” kilka dni temu.

Przedłużenie kontraktu z 29-latkiem wraz z podniesieniem jego zarobków może mieć realne konsekwencje na “operację Pogba”, jak określają w Madrycie próbę pozyskania Francuza na Santiago Bernabeu.

Pogba ma być numerem jeden na liście Zinedine’a Zidane’a i to 26-latka menedżer “Królewskich” chciałby mieć u siebie bardziej niż Edena Hazarda z Chelsea. To wokół pomocnika Manchesteru United francuski menedżer chciałby budować nowy zespół Realu Madryt.

Dodatkowym problemem w tej kwestii ma być wysoka cena, jaką przyszłoby zapłacić “Królewskim” za transfer Pogby, a także stanowcze stanowisko Manchesteru United ws. przyszłości swojego zawodnika. Jak donosi “MEN”, kluczowym celem transferowym władz z Old Trafford ma być zatrzymanie Francuza w drużynie.

Hiszpański ekspert piłkarski, Guillem Balague, także przyznaje że Zinedine Zidane bardzo chciałby zobaczyć swojego rodaka w koszulce Realu Madryt, ale będzie o to niezwykle trudno.

– Coś wam powiem, jeżeli chodzi o najnowsze doniesienia dotyczące Pogby. Zinedine Zidane wciąż powtarza, że jest on tym piłkarzem, którego chce mieć u siebie. Uważa, że może grać z dwoma cofniętymi zawodnikami w osobach Casemiro i prawdopodobnie Federico Valverde, a wówczas Pogba byłby ustawiony wyżej. Taki będzie plan – opiniował Balague.

– To będzie bardzo droga opcja. Manchester United wciąż powtarza, że nie ma zamiaru go sprzedawać. Zaczynam jednak uważać, biorąc pod uwagę profil zawodników, których chce mieć w drużynie Solskjaer, że Pogba nie jest im tak naprawdę potrzebny.

– Jeżeli więc Real Madryt na poważnie myśli o takim ruchu i jest skłonny wyłożyć na stół ponad 160 milionów funtów, to i tak zastanawiam się czy Manchester United w zasadzie ich wysłucha, ponieważ analizując kwestię Pogby dochodzi się do wniosku, że ludzie nie znają prawdziwego Paula Pogby.

– To, co ludzie widzą w jego osobie, to piłkarza, który wrzuca różne rzeczy w mediach społecznościowych, ale generalnie w środowisku Pogba uważany jest za dobrego lidera w momentach, gdy klub przechodzi przez dobry okres. Jednak niee jest już w tym tak dobry, gdy zespół jest w dołku formy.

– Tymczasem obecnie Manchester United potrzebuje u siebie lidera, który jest w stanie przezwyciężyć trudności, z którymi zmaga się klub i skierować wszystkich w stronę, w którą Solskjaer chce, aby szła jego drużyna. Nie jestem pewny czy akurat Pogba jest takim typem zawodnika. Jeżeli nie, to do czego tak naprawdę potrzebny jest Manchesterowi United? – zakończył.

Dyskusja