Getty Images

Inter Mediolan przygotowuje się do złożenia oficjalnej oferty za Romelu Lukaku, ale Manchester United nie zamierza zgadzać się na zbyt niską kwotę odstępnego – podają źródła ESPN.

Media zgodnie informują, że po ostatniej kolejce spotkań Serie A, Luciano Spalletti zostanie zastąpiony w funkcji szkoleniowca Interu Mediolan przez Antonio Conte.

Jednym z pierwszych żądań transferowych nowego trenera ma być Romelu Lukaku – piłkarz, na którego Conte polował jeszcze będąc szkoleniowcem Londyńskiej Chelsea. Inter ma być zainteresowany wypożyczeniem z opcją wykupu Belga po upływie roku.

Jednak Manchester United nie zamierza puszczać swojego snajpera zbyt tanio, jeśli ten miałby opuścić ich szeregi już tego lata.W 2017 roku Everton zainkasował na transferze Belga aż 75 milionów funtów, a kwota ta wzrosła do aż 90 milionów dzięki zawartym w kontrakcie bonusom.

Ole Guunar Solskjaer pozostaje otwarty na to, aby Belg był częścią składu w nadchodzącym sezonie, ale sam zainteresowany rozważa przenosiny do Mediolanu ze względu na obawę, że nie będzie pierwszym wyborem na swojej pozycji.

Warty uwagi jest fakt, że pomimo problemów Manchesteru United z ilością strzelanych bramek, Lukaku zdołał trafić 42 razy w 96 spotkaniach.

Kiedy plotki transferowe dotyczące snajpera nabierają rozpędu, klub poinformował o zaplanowaniu dodatkowego meczu towarzyskiego, który zostanie rozegrany 30 lipca przeciwko drużynie z rodzinnej miejscowości Ole Guunara Solskjaera – Kristiansund.

Zawodnicy na polecenie trenera mają powrócić z urlopów do ośrodka treningowego Carrington już 1 lipca. Po niesatysfakcjonującym zakończeniu minionych rozgrywek przez United (6 miejsce w lidze) Solskjaer dał znać swoim piłkarzom, że podczas przedsezonowego zgrupowania nie będzie tolerował żadnych wymówek.

– Przejdziemy przez wszystkie plany zgrupowania z trenerami od przygotowania motorycznego oraz resztą sztabu i będziemy gotowi kiedy nadejdzie 1 lipca. – Powiedział Solskjaer podczas wywiadu udzielonego stacji MUTV.

– Nie będzie żadnych wymówek. Jesteśmy zdeterminowani, aby przystąpić do zgrupowania jako lepsza drużyna i lepsi trenerzy, aby pomóc zawodnikom wskoczyć na wyższy poziom.
Nie zrozumcie mnie źle, fajnie jest coś wygrać. Ale po takim sezonie jaki mamy za sobą, myślę że każdy chce po prostu pokazać co tak naprawdę potrafi. Dlatego, że mamy w drużynie ambitnych zawodników i jesteśmy również ambitnymi trenerami.

Dyskusja