Getty Images

Manchester United złożył ofertę w wysokości 7 milionów funtów za 18-letniego Nathana Collinsa. Pochodzący z Irlandii środkowy obrońca pod koniec sezonu ubiegłego sezonu wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie i wystąpił w trzech spotkaniach w Championship.

Występy nastoletniego zawodnika były wystarczająco dobre, by przyciągnąć uwagę skautów z Old Trafford, którzy zarekomendowali Ole Gunnarowi Solskjaerowi sprowadzenie 18-latka, mówiąc, że być może klub trafił na potencjalną przyszłą gwiazdę na swojej pozycji.

Informator z klubu przekazał „Football Insiderowi”, że Manchester United liczy, że oferta w wysokości 7 milionów funtów za irlandzkiego obrońcę przekona zespół z zaplecza Premier League do sprzedaży. Stoke City wolałoby utrzymać zawodnika w swoich szeregach, lecz oferta od klubu z Premier League za piłkarza, który dopiero postawił pierwsze kroki w pierwszej drużynie, może być zbyt trudna do odrzucenia.

W trakcie bieżącego okna transferowego Solskjaer planuje wprowadzić do drużyny nowych młodych i utalentowanych zawodników. Norweg chce skupić się na piłkarzach, którzy wciąż mogą się rozwinąć i 18-letni Collins wpasowuje się w tę filozofię.

Obrońca dołączył do drużyny Stoke z Cherry Orchard w 2017 roku i od momentu transferu imponuje swoim dużym progresem.

Dyskusja