Michael Regan / Getty Images Europe

Hiszpańskie media „El Chiringuito” oraz „Marca” informują, że Sergio Ramos może opuścić Real Madryt po 14 latach w klubie. Z kolei „Daily Mail” sugeruje, że usługami zawodnika może ponownie zainteresować się Manchester United.

Kapitan „Królewskich” ma za sobą ciężki sezon, którego podsumowaniem był dwumecz z Ajaxem w Lidze Mistrzów. W ostatniej minucie pierwszego spotkania Ramos otrzymał żółtą kartkę, przez którą nie mógł wystąpić w spotkaniu rewanżowym, w którym Real przegrał i został wyeliminowany z Ligi Mistrzów.

Hiszpańskie media donoszą, że obrońca wciąż jest niezadowolony z reakcji Florentino Pereza, który wówczas po przegranym rewanżu skonfrontował się w szatni z piłkarzami. Ponadto piłkarz spotkał się z krytyką ze strony fanów za nagrywanie filmu dokumentalnego na temat swojej kariery w czasie, kiedy jego drużyna żegnała się z rozgrywkami Ligi Mistrzów.

Warto również wspomnieć, że piłkarz nie wystąpił w siedmiu ostatnich spotkaniach sezonu ze względu na kontuzję, lecz przewiduje się, że zagra w dwóch spotkaniach reprezentacji Hiszpanii w czerwcu.

W Madrycie są planowane liczne zmiany kadrowe, lecz Ramos zdecydowanie nie jest jednym z piłkarzy, których Zidane chciałby stracić. Jednakże tego myślenia może nie podzielać klub, jeśli na stole pojawi się wysoka oferta za kapitana zespołu.

W trakcie okna transferowego w 2015 roku kibice „Czerwonych Diabłów” regularnie czytali doniesienia medialne na temat zainteresowania Ramosem. Klub wówczas złożył za Hiszpana ofertę w wysokości 28,3 milionów funtów, którą Real Madryt odrzucił. Mimo tego obrońca dalej przejawiał zainteresowanie przenosinami na Old Trafford. Historia zakończyła się nowym kontraktem dla Ramosa ważnym do 2020 roku, który od tamtej pory został przedłużony o kolejny rok.

Zatem do końca kontraktu piłkarza z Madrytem pozostały dwa lata. Ta sytuacja wzbudza plotki, z których można wywnioskować trzy możliwości: Pierwszą z nich jest, że piłkarz czeka na nowy kontrakt i nie jest zainteresowany odejściem z klubu. Drugą, że Madryt planuje sprzedaż swojego kapitana, ponieważ nie chce oddać piłkarza za dwa lata za darmo. Ostatnim scenariuszem jest, że po spędzeniu na Bernabeu 14 lat i wygraniu czterokrotnie Ligi Mistrzów, reprezentant Hiszpanii jest zainteresowany zmianą otoczenia.

Dyskusja