Getty Images

Manchester United jest bardzo blisko zakontraktowania Matthijsa de Ligta z Ajaxu Amsterdam – donoszą źródła z Hiszpanii. “Czerwone Diabły” miały złożyć bardzo mocną ofertę, która wysunęła ich na prowadzenie w wyścigu po utalentowanego reprezentanta Holandii.

Być może patrzymy właśnie na nowego środkowego obrońcę Manchesteru United. Na początku wydawało się, że obrońca za swój preferowany klub obrał Barcelonę, jednak najświeższe doniesienia wskazują, że transfer 19-latka może przybrać bardziej nieoczekiwany kierunek.

Zgodnie z doniesieniami katalońskiego radia RAC1, klub z Old Trafford złożył zawodnikowi ofertę nie do odrzucenia. Dobrze poinformowany dziennikarz Gerard Romero dolał oliwy do ognia tweetując: – De Ligt bardzo blisko United! Jeszcze nie definitywnie, ale oferta na świetnych warunkach dla zawodnika.

Miguel Delaney, główny redaktor działu piłki nożnej “The Independent”, potwierdza, że do niego również dotarły podobne informacje. Dodał on jednak, że Frankie De Jong otrzymał porównywalną ofertę od PSG, ale zgodnie z przewidywaniami zrezygnował z niej na rzecz grania w Barcelonie.

Klub z Old Trafford od początku konkurował z Katalończykami o podpis kapitana Ajaksu. Delaney twierdzi, że obecna sytuacja finansowa Barcelony również działa na korzyść Manchesteru United.

– Barcelona musi przekonywać zawodników do obniżenia swoich żądań finansowych, aby mogło dojść do transferu. Ich dużym problemem jest to, że żaden zawodnik z własnej woli nie chce opuszczać ich drużyny. Świetny klub, miasto, pieniądze, styl życia. Inny klub musiałby wyłożyć wielkie pieniądze, aby wyjąć z Barcelony na przykład Ivana Rakiticia – twierdzi.

Kolejne doniesienia wskazują na duży udział byłego bramkarza Manchesteru United, obecnie jednego z prezesów Ajaksu, Edwina van der Sara, który miałby przekonywać De Ligta, że powinien kontynuować karierę właśnie na Old Trafford.

Jeśli plotki się potwierdzą, będzie to oznaczać, że De Ligta ominą najbliższe rozgrywki Champions League, po tym jak Manchester United zakończył poprzedni sezon ligi angielskiej na szóstym miejscu. Mimo to 19-latek zdaje się być gotowy, by poświęcić jeden rok z nadzieją, że uda się przywrócić te prestiżowe rozgrywki z powrotem do “Teatru Marzeń”.

Dyskusja