Lyon jest gotowy sprzedać Memphisa Depaya, jeśli do klubu wpłynie zadowalająca oferta. Mimo że 25-latek zdobył 12 bramek oraz zaliczył 15 asyst, francuski klub jest zdania, że nadal brakuje mu skupienia i dobre statystyki tuszują ogólny poziom jego występów.

Kontrakt zawodnika z obecnym pracodawcą jest ważny do 2021 roku, lecz francuski klub jest świadomy, że z roku na rok jego cena będzie spadać i z tego względu jest gotowy do odsprzedania piłkarza już tego lata.

Jednym z klubów zainteresowanych usługami Holendra jest Liverpool. Z drużyny Jurgena Kloppa odchodzi Daniel Sturridge i Depay miałby zająć powstałe wolne miejsce w pierwszej drużynie. Manchester United ma prawo do pierwokupu swojego byłego zawodnika, lecz na ten moment nic nie wskazuje na to, by klub był zainteresowany skorzystaniem z tej opcji.

Kiedy Holender odchodził z Manchesteru do Lyonu w styczniu 2017 roku, w jednym z wywiadów poproszono Jose Mourinho o skomentowanie idei zawarcia klauzuli pierwokupu:

– Ma potencjał na bycie bardzo dobrym zawodnikiem. Myślę, że pan Van Gaal postąpił słusznie, sprowadzając go do klubu. Dobrze go znał z reprezentacji i nadal był bardzo młody, kiedy na Pucharze Mistrzostw Świata miał przebłyski gry na najwyższym poziomie.

– Notował dobre występy także w Holandii. Wiemy, że liga holenderska to nie to samo, ale pokazywał tam wiele dobrych cech.

– W ciągu 18 miesięcy w klubie [red. w Manchesterze United] nie zdołał odnieść sukcesu, ale wciąż jest bardzo młody i myślę, że to ważne, aby klub kontrolował, w jakim kierunku zmierza jego talent. Wszyscy mu życzymy jak najlepszej gry w Lyonie. Dlaczego w przyszłości miałby tu nie wrócić, kiedy wszyscy będziemy przekonani co do jego poziomu?

Była „siódemka” Manchester United niedawno wrzuciła na swoje media społecznościowe zdjęcie w koszulce „Czerwonych Diabłów” z lat 90. z nazwiskiem Davida Beckhama na plecach, zdobywając tym samym przychylność fanów klubu.

Jednakże wiele wskazuje na to, że klub z Old Trafford ustalił już warunki kontraktu z 21-letnim skrzydłowym Swansea Danielem Jamesem, a także wysłał zapytanie o Juliana Brandta, nim ten dołączył do Borussii Dortmund.

Dyskusja