Getty Images

Manchester United jest zainteresowany sprowadzeniem Seana Longstaffa z Newcastle. Klub ma nadzieję, że oferta w wysokości 25 milionów funtów będzie wystarczająca do przekonania klubu z Północnej Anglii do sprzedaży swojej młodej gwiazdy.

Ole Gunnar Solskjaer uważa, że 21-latek w przyszłości może stać się jednym z topowych środkowych pomocników. Norweg umieścił piłkarza Newcastle na liście brytyjskich talentów, które chce sprowadzić na Old Trafford tego lata.

Zainteresowanie Manchesteru United zaskoczyło Newcastle. Klub wstrzymywał negocjacje kontraktowe z piłkarzem do czasu, gdy wyjaśni się przyszłość menedżera zespołu, Rafy Beniteza. „Czerwone Diabły” liczą na to, że wykorzystają moment nieuwagi klubu z St. James’ Park i dzięki temu zdołają zakontraktować zawodnika.

Klub przewiduje, że oferta w wysokości około 25 milionów funtów powinna być wystarczająca, ale dokonać transferu.

Odejście Andera Herrery i Marouane’a Fellainiego sprawiają, że w środku pomocy powstał deficyt zawodników. Pomocnik Newcastle może grać na pozycji cofniętego pomocnika zabezpieczającego tyły, jak również jako box-to-box, który może zdobyć kilka bramek w sezonie.

Solskjaer rozważa wiele potencjalnych celów i planuje sprowadzenie dwóch środkowych pomocników. Longstaff wpasowuje się w strategie odmłodzenia drużyny i skupienia się na największych młodych talentach z Wielkiej Brytanii.

Dyskusja