Getty Images

Pomimo wakacji od piłki nożnej Luke Shaw już zaczął pracę nad swoimi przygotowaniami do kolejnego sezonu. Najlepszy Piłkarz Roku Manchesteru United za miniony sezon od początku tygodnia intensywnie trenował indywidualnie w Carrington – donosi “Daily Mail”.

Ole Gunnar Solskjaer ostrzegł swoich piłkarzy, że mocno przetestuje ich formę fizyczną po powrocie z wakacji i zaapelował, aby pomimo urlopów, zawodnicy “Czerwonych Diabłów” dbali o formę. Norweski menedżer narzekał na słabe przygotowanie kondycyjne swoich piłkarzy po tym, jak objął klub po Jose Mourinho.

Zawodnicy klubu z Old Trafford mają wrócić z urlopów 1 lipca br. i w Manchesterze rozpoczną wymagające przygotowania do kolejnej kampanii, zanim niespełna 2 tygodnie później udadzą się do Australii, a następnie Azji na przedsezonowe tournee.

Shaw już przed minionym sezonem postąpił podobnie i zaczął wcześniej niż swoi koledzy przygotowywać się do kolejnych rozgrywek. Na wakacje zabrał ze sobą trenera od przygotowania fizycznego i pracował nad formą. To przyniosło pozytywny efekt, bowiem Anglik był jednym z nielicznych zawodników “Czerwonych Diabłów”, do których za miniony słaby rok drużyny nie można mieć zbyt wiele pretensji.

Potwierdza to także nagroda dla Anglika w postaci wyróżnienia dla Najlepszego Piłkarza Roku w Manchesterze United, które przyznali 23-latkowi kibice “Czerwonych Diabłów”. Młody Anglik mimo to nie znalazł się ostatnio w kadrze reprezentacji Garetha Southgate’a na czerwcowe mecze. Nie zrażając się zaczął ponownie przygotowywać się wcześniej do nowego sezonu.

Ponadto warto wspomnieć o jeszcze jednym istotnym wydarzeniu związanym tym razem z życiem prywatnym 23-latka. Otóż partnerka Luke’a Shawa kilka dni temu poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że para spodziewa się potomstwa.

Dyskusja