Getty Images

Matthijs de Ligt, cel transferowy FC Barcelony i Manchesteru United, zdystansował się od licznych doniesień medialnych na temat jego przyszłości. Kapitan Ajaksu Amsterdam zadeklarował, że decyzję podejmie dopiero po zakończeniu nadchodzących meczów reprezentacji Holandii w ramach Ligi Narodów.

Mający 19 lat De Ligt to jeden z największych bohaterów tego sezonu w ekipie z Amsterdamu. Sezonu zakończonego sięgnięciem po mistrzostwo Eredivisie i Puchar Holandii oraz dotarciem do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów. Już jednak wiadomo, że wschodząca gwiazda światowego futbolu latem zmieni otoczenie.

O De Ligta toczy się obecnie zażarta walka pomiędzy dwiema potężnymi markami. W grę wchodzą dziesiątki milionów euro i kontrakt opiewający na zawrotne sumy, jednak młody Holender zdaje się podchodzić do wszelkich tych spekulacji z chłodną głową.

– Gdzie siebie widzę? Cóż, oczywiście Premier League to wspaniałe rozgrywki. Podobnie jak liga hiszpańska. Są jednak też inne ligi, nie tylko te dwie – mówił kapitan Ajaksu w krótkim wywiadzie dla Associated Press. – Na ten moment nie wiem niczego konkretnego na temat mojej przyszłości. Poczekamy, zobaczymy.

Przypomnijmy, że na Camp Nou latem przeniesie się inny utalentowany wychowanek z amsterdamskiej szkółki Frenkie de Jong. Za 22-letniego pomocnika Katalończycy zapłacą Ajaksowi sumę rzędu 75 milionów euro.

Dyskusja