Manchester United dołącza do wyścigu o Joao Pedro z Fluminense

sportwitness.co.uk Bartosz Łojewski
Zmień rozmiar tekstu:

Kolejny talent z Brazylii od dłuższego czasu łączony jest z przenosinami do Anglii. Po Liverpoolu również i Manchester United wyraził swoje zainteresowanie usługami Joao Pedro z Fluminense.

Powołując się na brazylijski portal Lance, “Czerwone Diabły” również miały kontaktować się z przedstawicielami 17-latka, aby dowiedzieć się jak konkretnie wygląda sytuacja w klubie młodego napastnika.

O Joao Pedro najwięcej mówiło się w kontekście przenosin do Watfordu w przyszłym roku. Z uwagi na zapis w jego kontrakcie, w przypadku gdy “Szerszenie” zapłacą za młodego Brazylijczyka 20 milionów euro, to Fluminense wciąż może rozmawiać z innymi zespołami w sprawie sprzedaży swojego zawodnika.

Ta klauzula została ujawniona przez Globe Esporte, a następnie potwierdzona przez wspomniany portal Lance. Obie strony są zgodne także co do zainteresowania ze strony Liverpoolu, a teraz także przez ekipę z Old Trafford.

Watford zapłacił 2,5 mln euro Brazylijczykom za to, że Joao Pedro może dołączyć do nich w 2020 roku. Kolejne 7,5 mln euro ma wpłynąć na konto Fluminense w bonusach.

Z tej sytuacji wynika, że jeśli Liverpool, Manchester United lub jakikolwiek inny klub zaoferuje 30 mln euro to 20 mln euro powędruje do Watfordu, a reszta funduszy wpłynie do brazylijskiego klubu.

Joao Pedro strzelił 7 bramek w swoich pierwszych 10 meczach w seniorskiej karierze, w tym zaliczył hat-tricka w rozgrywkach Copa Sudamericana przeciwko Atletico Nacional.

Biorąc pod uwagę doniesienia mediów z ostatnich dni, jest to drugi napastnik Fluminense, który krąży w orbicie zainteresowań “Czerwonych Diabłów”. Do gry na Old Trafford poza Joao Pedro przymierzany jest także 21-letni Pedro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze