Getty Images

Brytyjski dziennik „The Mirror” donosi, że Manchester United rozważa wpłacenie klauzuli wynoszącej 107 milionów funtów za Antoine’a Griezmanna.

Aktualny mistrz świata był łączony z Manchesterem United już w minionych latach i teraz, po ogłoszeniu przez piłkarza, że opuści Atletico Madryt, ponownie w mediach pojawiają się nowe plotki na temat transferu napastnika na Old Trafford.

„The Mirror” informuje, że Manchester United jest zdeterminowany, aby pozyskać francuskiego piłkarza, nawet gdyby oznaczało to wpłacenie jego klauzuli i tym samym ustanowienie nowego rekordu transferowego.

Dotychczas wiele wskazywało na to, że to Barcelona zdecyduje się na zapłacenie klauzuli, jednakże wątpliwości związane z hierarchią klubową i jak w długiej perspektywie wpasowałby się do niej 28-latek, dają szansę „Czerwonym Diabłom” na wykonaniu ruchu.

Jako że klub z Old Trafford stracił nadzieję na sprowadzenie Jasona Sancho, pojawienie się szansy na zakontraktowanie Griezmanna ma okazać się idealnym wyjściem z tej sytuacji.

Pomimo faktu, że Manchester United nie jest w stanie zaoferować w następnym sezonie gry w Lidze Mistrzów, Griezmanna mogłaby zachęcić perspektywa zajęcia w klubie roli zawodnika, wokół którego Ole Gunnar Solskjaer zbudowałby swój nowy zespół.

Ponadto dołączenie do klubu napastnika, który jest bliskim przyjacielem Paula Pogby, mogłoby zwiększyć szansę na utrzymanie pomocnika na Old Trafford mimo zainteresowania jego usługami ze strony Realu Madryt.

Warto także wspomnieć, że idolem 28-letniego piłkarza Atletico Madryt w czasach młodości był David Beckham. Manchester United mógłby zaoferować piłkarzowi grę z tym samym numerem, który nosił Anglik, a także wiele innych klubowych legend, ponieważ wiele wskazuje na to, że obecnie grający z numerem siedem Alexis Sanchez odejdzie tego lata z klubu.

Dyskusja